Polscy koszykarze przegrali w ćwierćfinale Eurobasketu 77:91 ze znakomitą Turcją. Ich wynik w całym turnieju trzeba jednak odbierać pozytywnie. – W Katowicach czuliśmy się jak gwiazdy. Ci chłopcy na to zasługują – powiedział po meczu trener kadry, Igor Milicić.
Polacy świetnie prezentowali się dzisiaj w pierwszej kwarcie, po której był remis. Później zaczęli dominować Turcy i zawodnicy Milicicia długimi momentami byli bezradni. W czwartej kwarcie nastąpiła pogoń Biało-Czerwonych, którzy zmniejszyli straty do ośmiu punktów i mieli jeszcze piłkę, ale od razu ją stracili. Ostatecznie przegrali różnicą 14 punktów.
Igor Milicić po meczu Polska – Turcja: Mimo porażki możemy być dumni
– Można było nawet doprowadzić do nerwowej końcówki. Wielki szacunek dla zawodników, jak się podnosili. Uważam, że godnie reprezentowaliśmy nasz kraj – powiedział po meczu Milicić, Chorwat, który ma też polskie obywatelstwo.
Trener Biało-Czerwonych wrócił pamięcią do fazy grupowej, która odbywała się w katowickim Spodku, tłumnie wypełnionym przez polskich kibiców.
– To, co się działo w Polsce, jak ludzie zaczęli dzwonić po bilety i oglądać nasze mecze, było niesamowite. Stworzenie Fan Zone w Katowicach to był strzał w dziesiątkę. Czuliśmy się jak gwiazdy. Ci zawodnicy zasługują na to. To wielki sukces, mimo dzisiejszej porażki możemy być wszyscy dumni. Byliśmy najstarszą drużyną na tych mistrzostwach, ale pokazaliśmy największy charakter. Stało się coś, co napawa mnie optymizmem. Chłopaki zrobili kawał zaj… roboty. – mówił pełen emocji Milicić.
Podkreślił też, że jego zespół mierzył się dzisiaj z bardzo silnym rywalem. – Kadra Turków ma niesamowity potencjał, a walczyliśmy z nimi długimi fragmentami jak równy z równym. Szkoda, że nie zostaliśmy za to bardziej nagrodzeni – zakończył selekcjoner Polaków.
Fot. Newspix.pl
WIĘCEJ O KOSZYKÓWCE NA WESZŁO:
- Rozbici. Polacy bez szans z Turkami
- „Trener Milicić składa kadrę z 20 nazwisk” [WIDEO]
- „Najlepszy mecz w historii”. Jak polscy koszykarze pokonali Słowenię