Luis Diaz to jeden z głównych celów transferowych Barcelony na letnie okienko. Jak przekazał David Ornstein z „The Athletic”, przedstawiciele Barcy kontaktowali się już z mistrzem Anglii w sprawie Kolumbijczyka.

Diaz trafił do Liverpoolu w 2022 roku z FC Porto. The Reds zapłacili za niego wówczas 54 miliony funtów.
Media: Liverpool odmówił Barcelonie. Luis Diaz nie na sprzedaż
Piłkarz stał się ważną częścią zespołu i miał niemały udział w wywalczeniu mistrzowskiego tytułu w minionym sezonie. Wystąpił w 36 ligowych spotkaniach, w których zdobył trzynaście bramek i zanotował siedem asyst. Dobrą postawa Diaza sprawiła, że zawodnik wzbudził zainteresowanie Barcelony.
Hiszpańska prasa już od kilku miesięcy informowała, że Diaz jest wysoko na liście życzeń Blaugrany. O transfer może być jednak trudno. David Ornstein z „The Athletic” przekazał, że Barca skontaktowała się już z kierownictwem Liverpoolu, by omówić możliwość pozyskania 28-latka. The Reds nie są jednak zainteresowani takim rozwiązaniem.
Ornstein twierdzi przy tym, że szanse na to, że Kolumbijczyk przedłuży wygasający za dwa lata kontrakt również nie są wysokie. Mistrzowie Anglii są jednak gotowi, by pozwolić zawodnikowi finalnie odejść za darmo, byle tylko zachować go w składzie.
[🟢] BREAKING: Liverpool have rebuffed an approach from Barcelona to discuss signing Luis Diaz, telling the champions of La Liga he is not for sale.
[@David_Ornstein] pic.twitter.com/mNxXPWkOmL
— Anfield Sector (@AnfieldSector) June 5, 2025
Bądźcie na bieżąco z najnowszymi informacjami o transferach. Śledźcie nasz transferowy LIVE.
WIĘCEJ O PIŁCE NA WESZŁO:
- Lewandowski stracił wiarę w kadrę Probierza
- Kandydat Legii na trenera to “słup”!
- Gdzie trafi Feio? Jest zainteresowanie z Portugalii
Fot. Newspix