Wszystkie pierwsze razy zapadają w pamięć. Pierwsze wakacje, pierwszy samodzielny przejazd na rowerze, pierwsze słowo dziecka. Cristiano Ronaldo ma od dziś nowy pierwszy raz – w meczu Saudi Pro League z Al Feiha zdobył swoją pierwszą bramkę jako czterdziestolatek.
Tak, wielu z nas może się dziś poczuć staro. Cristiano Ronaldo ma czterdzieści lat, ale na całe szczęście nadal gra w piłkę. Portugalczyk pomógł dziś swojemu zespołowi w pewnej wygranej 3:0 i na kwadrans przed końcem meczu popisał się takim oto trafieniem:
CRISTIANO RONALDO SCORES HIS FIRST EVER GOAL AS A 40 YEAR OLD!!!!!!!!!pic.twitter.com/zzQK2Z0QPn
— The CR7 Timeline. (@TimelineCR7) February 7, 2025
Co tu dużo mówić – niby czterdziestolatek, a głód strzelania kolejnych goli jak u jakiegoś młokosa. Ronaldo pędził jak do pożaru i zdołał umieścić piłkę w siatce naprawdę efektownym uderzeniem. Jeśli ktoś kiedyś śmiał się z grania “z czuba”, to chyba nie wiedział, że może ono zdziałać cuda.
Po dzisiejszej wygranej Ronaldo i Al-Nassr utrzymują się na podium. Do liderującej ekipy Al-Ittihad drużyna Portugalczyka traci osiem punktów. Dziś dał też o sobie znać świeżutki nabytek zespołu – do wielkiej gwiazdy dołączył będący na fali Jhon Duran. Kolumbijczyk w swoim ligowym debiucie ustrzelił dublet i tym samym przywitał się z Saudi Pro League, jak na piłkarza o takiej renomie przystało.
CZYTAJ WIĘCEJ NA WESZŁO:
- Czołg Pululu to za mało. Jagiellonia zasłużenie przegrywa w Mielcu
- Dlaczego Piątkowski trafił do Kasimpasy? “Nie chcieliśmy czekać na Serie A i Championship”
- Upadek Rashforda. Miał być następcą CR7, skończył w hierarchii za trenerem bramkarzy
- Piękni czterdziestoletni. Jak CR7 i LeBron przesuwają granice wieku w sporcie
Fot. Newspix