LIVE: Nie ma bramek, ale we Wrocławiu oglądamy niezły mecz

Autorzy: Paweł MarszałkowskiBartosz Lodko

26 października 2024, 14:31 • 1 min czytania 14 komentarzy

W piątek nie narzekaliśmy na brak emocji związanych z Ekstraklasą. Liczymy, że równie udana będzie sobota. Rozkład jazdy wygląda obiecująco. Zaczynamy od potyczki Cracovii z Motorem Lublin. Później Śląsk Wrocław spróbuje pójść za ciosem i wywalczyć punkty z Rakowem Częstochowa. A na deser wizyta u lidera z Poznania i mecz Lecha z Radomiakiem. Zapraszamy!

Transmisja Live

18:20
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - ŚLĄSK WROCŁAW 0:0 RAKÓW CZĘSTOCHOWA.

Bez bramek, ale to jest naprawdę niezły mecz. Lepszy przed przerwą był Śląsk, Raków gra dość niemrawo.
18:17
Szymon Marciniak doliczył dwie minuty.
18:14
MUSIOLIK ZMARNOWAŁ DOBRĄ OKAZJĘ!

Napastnik Śląska Wrocław mógł otworzyć wynik tego spotkania. Stałoby się tak, gdyby z kilku metrów trafił piłkę głową w bramkę, a nie obok niej.
18:09
FANTASTYCZNA INTERWENCJA RAFAŁA LESZCZYŃSKIEGO!

Adriano Amorim zdołał zwodem ośmieszyć Petkowa i dośrodkować na głowę Iviego Lópeza, którego strzał świetnie obronił bramkarz wrocławian.
18:04
Piotr Samiec-Talar myślał chyba, że do kontrataku biegnie z nim... Usain Bolt - tak mocno zagrał prostopadłą piłkę na dobieg, Sylvester Jasper nie miał żadnych szans, by zdążyć do tego podania.
18:01
POPRZECZKA RAKOWA CZĘSTOCHOWA!

Ale i tak był spalony, więc nie ma co się rozwodzić nad tą akcją.
17:59
Nie wiemy, czy Tommaso Guercio próbował przed chwilą strzelać, czy dośrodkowywać, ale mało brakowało, a zdobyłby naprawdę efektowną bramkę! Kacper Trelowski musiał interweniować.
17:56
Trochę rwany ten mecz. Brakuje składnych akcji, w 25 minut zobaczyliśmy jeden celny strzał.
17:47
Pierwszy kwadrans gry za nami. O dziwo, to zespół Jacka Magiery wygląda lepiej. Raków nie stworzył sobie na razie żadnej dogodnej okazji, to gospodarze byli bliżsi otworzenia wyniku.
17:44
KOLEJNA GROŹNA SYTUACJA GOSPODARZY!

Petr Schwarz zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka po jego strzale odbiła się od lewego słupka. Dobre minuty Śląska Wrocław.
17:42
ZAKOTŁOWAŁO SIĘ POD BRAMKĄ KACPRA TRELOWSKIEGO!

10. minuta, dośrodkowanie z rzutu rożnego i Śląsk Wrocław mógł objąć prowadzenie. Stratos Swarnas wyjaśnił sytuację.
17:36
Aleks Petkow szybko złapał żółtą kartkę. Bułgarski defensor sfaulował Adriano Amorima, który wychodził na dogodną pozycję.
17:34
Raków Częstochowa rozpoczął grę od środka, ale to Śląsk Wrocław w pierwszych trzech minutach przejął inicjatywę. Na razie bez żadnych sytuacji bramkowych.
17:31
I... ZACZYNAMY!

Nie jesteśmy zachłanni, siedem bramek też wystarczy.
17:26
Sędzią głównym tego meczu będzie Szymon Marciniak.
17:22
17:15
W kontekście Śląska Wrocław polecamy dzisiejszy tekst autorstwa Jakuba Białka.

Wrocławscy radni wpadli na pomysł przeprowadzenia w klubie kontroli. Do tej jednak nie dojdzie, bo… pomysł zablokowali członkowie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta, nie podając przy tym nawet powodu.
17:09
Śląsk Wrocław dokonał w środę „niemożliwego” - wygrał mecz! Zespół Jacka Magiery pokonał 2:1 Stal Mielec. Raków Częstochowa jest w zdecydowanie lepszej sytuacji - drużyna Marka Papszuna dziś postara się zanotować szóste ligowe zwycięstwo z rzędu.
17:01

Tutaj skład Rakowa Częstochowa:

17:00

Skład Śląska Wrocław na mecz z Rakowem Częstochowa:

16:59
PORA NA KOLEJNY MECZ - ŚLĄSK WROCŁAW VS RAKÓW CZĘSTOCHOWA.
16:47
TUTAJ znajdziecie relację z meczu Cracovii z Motorem. A my niedługo przeniesiemy się do Wrocławia, gdzie o 17:30 Śląsk podejmie Raków Częstochowa.
16:44
Tymczasem Motor może "poszczycić się" odrobinę gorszą statystyką: 10 straconych bramek w dwóch ostatnich spotkaniach. Trener Stolarski ma nad czym pracować.
16:43
Na ten moment Cracovia znów na ekstraklasowym podium. 28 strzelonych goli "Pasów" to najwięcej z całej stawki. Robi wrażenie.
16:40
I część druga:
16:39
Nadrabiamy gole. Część pierwsza:
16:36
No to Cracovia brutalnie przejechała się po Motorze. 6:2 - na takim wyniku stanęło. Jeśli ten mecz nie zachęci was do spędzenia soboty z Ekstraklasą, to już nie wiem co.
16:35

KONIEC!

16:34
Potrójna zmiana w Cracovii: Biedrzycki, Al-Ammari i Bzdyl za Hasicia, Maigaarda i Olafssona. Owacja na stojąco!
16:32
Cracovia się bawi! Świetne rozegranie rzutu rożnego. Ólafsson do hat-tricka dokłada asystę przy golu Bochnaka. Wprowadzony na boisko 26-latek świetnie uderzył z dystansu. Piłka odbiła się od słupka i po raz szósty wpadła do siatki bramki Kacpra Rosy.
16:29

GOOOL! 6:2!

16:26
Obstawialiśmy, że na 2:2 się nie skończy i mieliśmy rację. Kolejna lawina goli. Najpierw hat-tricka uzbierał Ólafsson, a zaraz swojego dołożyć może Kallman. Świetnie ogląda się tak grającą Cracovię!
16:23

GOOOL! 5:2!

Kallman po raz drugi!
16:23
Tym razem do siatki trafił Benjamin Kallman. Dobry mecz Fina.
16:21

GOOOL! 4:2!

Cracovia odjeżdża Motorowi! 4:2!
16:20
Żółta kartka dla Skovgaarda.
16:18
Gol na 3:2 padł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Islandczyk świetnie zamykał na długim słupku i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Cracovia cisnęła, cisnęła i docisnęła. Kwadrans do końca.
16:15

GOOOOL! 3:2 DLA CRACOVII!

Ólafsson z hat-trickiem!
16:15
I kolejna zmiana. W 71. minucie Mateusz Bochnak wszedł za Filipa Rózgę i od razu zameldował się na murawie strzałem na bramkę Rosy.
16:12
Tymczasem kolejna żółta kartka. Ceglarz ukarany za faul na Sokołowskim.
16:10
Ponad 20 minut drugiej połowy za nami i wciąż bez kolejnych bramek. Szok! Ale gdybyśmy mieli się zakładać, to po 90 minutach na tablicy wyników 2:2 nie będzie.
16:09
Ależ okazja dla Motoru! Samper fantastycznie zagrał do Ndiaye. Senegalczyk minął Ravasa, ale uderzył zbyt lekko. Wracający Ghita zdążył zatrzymać piłkę przed linią bramkową.
16:07
Kakabadze wbiega z piłką w pole karne i pada na murawę. Zdaniem arbitra bez faulu.
16:06
Rosa tym razem zaplusował! Bramkarz Motoru świetnie obronił strzał Maigaarda.
16:04
W 59. minucie pierwsze zmiany w obu ekipach. W szeregach gospodarzy Patryk Sokołowski zastępuje Atanasova. W Motorze podwójna roszada w składzie: schodzą Król i Stolarski, wchodzą Ndiaye i Wójcik.
16:00
Generalnie w Krakowie zmagają się z plagą kontuzji. W Motorze brakuje natomiast kontuzjowanego bramkarza Ivana Brkicia. Zastępujący Chorwata Kacper Rosa póki co nie jest najmocniejszym punktem drużyny Mateusza Stolarskiego. Dziś - przy obu golach - nie pomógł, delikatnie mówiąc.
15:57
Wspominaliśmy już, że na murawie brakuje kontuzjowanego Micka van Burena. Oczywiście nie ma również między innymi Kamila Glika, który z powodu poważnej kontuzji pauzować będzie przez kilka miesięcy. Piłkarze Cracovii ubrali dziś koszulki ze słowami wsparcia dla Kamila.
15:54
Trzecia żółta kartka w tym meczu, tym razem dla zawodnika Motoru. Sebastian Rudol niezgodnie z przepisami zatrzymał Hasicia. W związku z tym Rudol będzie pauzował w kolejnym spotkaniu z Pogonią Szczecin.
15:51
Tym razem od środka rozpoczęli piłkarze Motoru, którzy mają prawo przeżywać deja vu z meczu z Widzewem. Tam również prowadzili, nawet 2:0. Potem było 2:2. Skończyło się na 4:3 dla łodzian.
15:49

GRAMY DALEJ!

15:48
Obie jedenastki wracają na murawę. Za moment zaczynamy drugą połowę. Doświadczenie z pierwszej części meczu sugeruje, żeby nie spóźnić się i nie ominąć żadnej z sekund.
15:47
Tak padł gol na 2:2:
15:39
Po pierwszej połowie absolutnie nie mamy na co narzekać. Remis wydaje się zasłużonym wynikiem. Chwila oddechu i za moment wracamy do Krakowa!
15:35

PRZERWA

Pierwsza połowa zaczęła się od goli i golem się kończy. Po 45 minutach mamy remis 2:2.
15:34
Kallman strzela, Rosa broni, piłka odbija się od Ólafssona i wpada do siatki! Tym samym Islandczyk ma już na koncie dublet.
15:31

GOOOL! 2:2!

15:30
Okazuje się, że w Krakowie z kartkami, jak z golami - jak ruszyło, to idzie hurtowo. Tym razem żółty kartonik obejrzał Ajdin Hasić. Tym samym gospodarze prowadzą przynajmniej w tej statystyce 2:0.
15:28
Tymczasem w 39. minucie sędzia Dawid Kochanek po raz pierwszy sięga po żółtą kartkę. Jani Atanasov ukarany za podważanie decyzji arbitra.
15:26
W 38. minucie Cracovia miała chyba pierwszą okazję do kontry, ale podopieczni trenera Dawida Kroczka totalnie się pogubili.
15:21
Motor w każdym z trzech ostatnich meczów prowadził 2:1. Spoiler: nie wszystkie wygrał. Jak będzie dzisiaj?
15:19
Goście coraz częściej uciekają się do fauli. Pachnie kartkami, ale sędzia Kochanek wciąż nie sięgnął do kieszonki.
15:17
Motor od dłuższego czasu w niskiej obronie. Gospodarze szukają sposobu na wyrównanie.
15:14
Łapcie wszystkie gole w jednym klipie:
15:11
W polu karnym Motoru piłka trafiła w rękę Sergiego Sampera, ale sędziowie nie mieli wątpliwości - "jedenastka" nie należała się Cracovii.
15:10
Strzelec gola na 1:1, czyli Ólafsson raz po raz próbuje dośrodkowywać z lewej strony, ale w polu karnym brakuje kontuzjowanego Micka van Burena.
15:08
Cracovia dąży do wyrównania i było całkiem blisko! Luberecki wybija piłkę na rzut rożny.
15:07
Tymczasem BREAKING NEWS: od 10 minut w Krakowie nie padł żaden gol!
15:06
Liczyliśmy, że wczorajszy mecz Piasta z Lechią (3:3) może być zwiastunem ciekawej kolejki, ale aż takiego przywitania z sobotą się nie spodziewaliśmy, przyznajemy bez bicia. W takim tempie, to spokojnie uda pobić się 4:3 Widzewa z Motorem. Cracovia też co nieco wie o wysokich wynikach...
15:01
Na 2:1 dla Motoru strzelił Mathieu Scalet. Piłka ponownie odbiła się od pleców bramkarza, tym razem Henricha Ravasa, po czym przekroczyła linię bramkową.
15:00
Korzystając z trzech minut bez kolejnego gola, wypadałoby podać strzelców bramek. Na 1:1 trafił Davíð Kristján Ólafsson. Piłka odbiła się od poprzeczki, od pleców Kacpra Rosy i wpadła do siatki.
14:56
Jak tak dalej pójdzie, to wynik stanie gdzieś w okolicach 52:56.
14:56

GOOOL! 2:1 DLA MOTORU!

Wow, po prostu wow! Nie nadążamy z odnotowywaniem kolejnych goli. Motor ponownie na prowadzeniu. Siódma minuta!
14:53

GOOOL! 1:1!

Co tu się dzieje?! Cracovia wyrównuje w szóstej minucie!
14:50
Co za otwarcie Motoru! Już w pierwszej minucie sędzia Kochanek podyktował rzut wolny dla gości. Dośrodkowanie, zamieszanie w polu karnym i przytomny Paweł Stolarski skierował piłkę do siatki. 1:0 dla lublinian!
14:49

GOOOL! 1:0 DLA MOTORU!

14:47

STARTUJEMY!

Sędzia Marcin Kochanek dał znak do rozpoczęcia gry. Od środka ruszyli gospodarze.
14:46
Przed pierwszym gwizdkiem minuta ciszy ku pamięci młodych kibiców, którzy w ubiegłym tygodniu po meczu Lechii z Legią zginęli w karambolu samochodowym.
14:42
Jedenastki Cracovii i Motoru wchodzą już na murawę. Za moment ruszamy!
14:41
Obie ekipy spróbują dziś wrócić na zwycięską ścieżkę po porażkach odniesionych w poprzedniej kolejce. Cracovia musiała uznać wyższość Lecha Poznań (0:2), a Motor przegrał w Lublinie po emocjonującym starciu z Widzewem (3:4).