Lewy z dubletem. Barca masakruje Sevillę [WIDEO]

Paweł Wojciechowski

Opracowanie:Paweł Wojciechowski

20 października 2024, 21:59 • 1 min czytania 1 komentarz

Robert Lewandowski nie chciał zbyt długo dzielić się trzecim miejscem na liście wszech czasów wśród strzelców pięciu topowych lig Europy. Ustrzelił więc dublet jeszcze w pierwszej części meczu z Sevillą.

Tym razem Lewy nie uderzał stojącej piłki. Skierował do siatki futbolówkę, którą w pole karne wstrzelił Raphinha. Polak idealnie wykorzystał złamaną linię spalonego i na przerwę zszedł z dwiema bramkami na koncie.

Polak jest w kapitalnej formie, podobnie jak cała drużyna Hansiego Flicka. Po wyrównanym początku, po pierwszej bramce totalnie zdominowała obraz tego spotkania. Do przerwy prowadzi aż 3:0, a trzecie trafienie zanotowała dzięki fantastycznemu uderzeniu Pedriego.

To 12. bramka Lewego w tym sezonie La Liga i 366. w historii jego występów w klubach z lig Top 5, co daje mu samodzielną pozycję na podium, tylko za Messim i CR7.

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.