Syn trenera z ważną asystą. Młodszy Simeone dał tacie powód do dumy

Opracowanie:Antoni Figlewicz

20 października 2024, 19:02 • 1 min czytania 0 komentarzy

Atletico po nie do końca udanej pierwszej połowie meczu z Leganes zdołało wrócić do meczu w drugiej jego odsłonie i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, odnosząc ostatecznie zwycięstwo 3:1. Swój wkład w zdobycie trzech punktów miał syn trenera Rojiblancos, Giuliano Simeone. 21-latek zanotował dziś bardzo ważną asystę.

To on dogrywał przy golu na 2:1 – podaniem obsłużył Antoine’a Griezmanna, który pewnym strzałem dał Atletico upragnione prowadzenie na dzisięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Tak obaj panowie cieszyli się z trafienia, które ostatecznie zadecydowało o losach meczu. W doliczonym czasie drugą tego dnia bramkę dorzucił jeszcze Alexander Sorloth, ustalając wynik meczu na 3:1.

Atletico dzięki wygranej z Leganes utrzymuje pozycję na podium La Liga. Przed ekipą Diego Simeone oczywiście Real i Barcelona. Duma Katalonii zagra dziś wieczorem z Sevillą i postara się odskoczyć na trzy punkty od Królewskich.

Wolałby pewnie opowiadać komuś głupi sen Davida Beckhama o, dajmy na to, porcelanowych krasnalach, niż relacjonować wyjątkowo nudny remis w meczu o pietruszkę. Ostatecznie i tak lubi i zrobi oba, ale sport to przede wszystkim ciekawe historie. Futbol traktuje jak towar rozrywkowy - jeśli nie budzi emocji, to znaczy, że ktoś tu oszukuje i jego, i siebie. Poza piłką kolarstwo, snooker, tenis ziemny i wszystko, w co w życiu zagrał. Może i nie ma żadnych sportowych sukcesów, ale kiedyś na dniu sąsiada wygrał tekturowego konia. W wolnym czasie głośno fałszuje na ulicy, ale już dawno przestał się tego wstydzić.