Maciej Gajos z kolejnym trafieniem z rzutu wolnego [WIDEO]

Aleksander Rachwał

Opracowanie:Aleksander Rachwał

17 października 2024, 21:40 • 1 min czytania 2 komentarze

Były piłkarz Lechii Gdańsk popisał się się golem bezpośrednio z rzutu wolnego w meczu Persiji Dżakarta z PSIS Semarang. Polak otworzył spotkanie, które zakończyło się zwycięstwem gości 2:0.

Zespół polskiego zawodnika grał w przewadze jednego gracza od 20 minuty. Gajos strzelił bramkę cztery minuty później, a w przerwie opuścił boisko. To drugie spotkanie z rzędu, które kończy z golem na koncie.

Dzisiejsza bramka nie jest pierwszą, którą 33-latek zalicza w Azji po strzale z dystansu. Nieco ponad dwa tygodnie temu pomocnik zdobył gola uderzeniem zza pola karnego w samo okienko, a poprzednie trafienie ze stojącej piłki zanotował w kwietniu.

W tym sezonie wychowanek Rakowa ma już na koncie dwie bramki i dwie asysty w ośmiu spotkaniach ligi indonezyjskiej. Jego klub zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli.

Zainteresowany futbolem od kiedy jako 10-latek wziął wolne w szkole żeby zobaczyć pierwszy w życiu mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach Świata. Na szczęście później zobaczył też Ronaldo wygrywającego mundial, bo mógłby nie zapałać uczuciem do piłki. Niegdyś kibic hiszpańskiej i angielskiej piłki, dziś miłośnik Ekstraklasy i to takiej z gatunku Stal Mielec – Piast Gliwice w poniedziałkowy wieczór.