Mistrz pierwszej minuty. Strzela, zanim zdążysz usiąść przed telewizorem

Opracowanie:Antoni Figlewicz

27 września 2024, 08:20 • 2 min czytania 0 komentarzy

Nedim Bajrami to ostatnio prawdziwy specjalista od bramek strzelanych niecałą minutę po rozpoczęciu meczu. Rzadko zdarza się, by ktoś w jednym roku zdobył dwa takie gole, a Albańczyk poszedł nawet krok dalej.

Jak informuje na portalu X Squawka, swoje oba ostatnie trafienia piłkarz Rangersów zanotował zaledwie po kilkudziesięciu sekundach od pierwszego gwizdka sędziego. To też o tyle niezwykłe osiągnięcie, że Bajrami strzela stosunkowo rzadko – w całym ubiegłym sezonie zdobył pięć goli, a w tym, jak na razie, jednego.

Na niezwykłą statystykę dwóch bramek z rzędu zdobytych w pierwszej minucie meczu przez Albańczyka składają się kolejno:

• trafienie w 23. sekundzie starcia z Włochami w tegorocznych mistrzostwach Europy
  • gol w 55. sekundzie spotkania z Malmoe we wczorajszym meczu pierwszej kolejki fazy ligowej Ligi Europy

Rangers pokonali w czwartek Malmoe 2:0 – drugiego gola dla szkockiej drużyny dorzucił Ross McCausland. W następnej serii gier fazy zasadniczej Ligi Europy drużyna Bajramiego zmierzy się z ekipą Olympique Lyon.

WIĘCEJ O LIDZE EUROPY:

Wolałby pewnie opowiadać komuś głupi sen Davida Beckhama o, dajmy na to, porcelanowych krasnalach, niż relacjonować wyjątkowo nudny remis w meczu o pietruszkę. Ostatecznie i tak lubi i zrobi oba, ale sport to przede wszystkim ciekawe historie. Futbol traktuje jak towar rozrywkowy - jeśli nie budzi emocji, to znaczy, że ktoś tu oszukuje i jego, i siebie. Poza piłką kolarstwo, snooker, tenis ziemny i wszystko, w co w życiu zagrał. Może i nie ma żadnych sportowych sukcesów, ale kiedyś na dniu sąsiada wygrał tekturowego konia. W wolnym czasie głośno fałszuje na ulicy, ale już dawno przestał się tego wstydzić.