Niedźwiedź: Cel od zarządu? Limit minut młodzieżowców i utrzymanie w Ekstraklasie

Autor:Bartosz Lodko

25 września 2024, 16:45 • 2 min czytania 0 komentarzy

Janusz Niedźwiedź w rozmowie z „TVP Sport” zdradził, że władze mieleckiego klubu wymagają w tym sezonie od niego dwóch rzeczy – wypełnienia limitu minut młodzieżowców oraz utrzymania się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Niemal równo miesiąc temu Ruch Chorzów wydał komunikat, w którym poinformował o zwolnieniu Janusza Niedźwiedzia ze stanowiska pierwszego trenera. Kilka dni później 42-letni szkoleniowiec otrzymał nową pracę – zastąpił w Stali Mielec Kamila Kieriesa.

W związku z przerwą reprezentacyjną oraz przełożeniem meczu 8. kolejki Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław (z powodu ciężkiej sytuacji powodziowej w województwie dolnośląskim), Niedźwiedź miał prawie trzy tygodnie na poznanie zespołu.

– Na pewno był to cenny czas, który wykorzystaliśmy do maksimum. Zobaczyć piłkarzy w treningu, a także możliwość poznania każdego z nich to najlepsze doświadczenie dla mnie – tłumaczy Janusz Niedźwiedź.

Były szkoleniowiec m.in. Widzewa Łódź czy Stali Rzeszów udanie rozpoczął swoją przygodę w Mielcu, bo od zwycięstwa 1:0 z Motorem Lublin. Jakie cele postawił przed nim zarząd klubu?

– Dwa konkretne: utrzymanie i wypełnienie minut młodzieżowców. Obecnie skupiam się przede wszystkim na celach krótkoterminowych. Priorytetem jest wygranie kolejnego meczu. Chcemy być jak najlepiej przygotowani do każdego spotkania i to przygotowanie przekładać na dobre mecze i punkty – mówi 42-latek.

Stal Mielec zmierzy się dziś z Koroną Kielce w 1. rundzie Pucharu Polski. Pierwszy gwizdek o godz. 17:30.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.