Słodko-gorzki debiut Klimali. Asysta i spudłowany karny [WIDEO]

Autor:Bartosz Lodko

19 września 2024, 14:03 • 1 min czytania 7 komentarzy

Patryk Klimala zadebiutował w czwartek w Sydney FC i miał okazję zanotować naprawdę bardzo udany występ, lecz polski napastnik nie wykorzystał rzutu karnego.

26-latek został wypożyczony do ligi australijskiej z wrocławskiego Śląska, w którym w tym sezonie zanotował kilka występów w III-ligowych rezerwach. Klimala, który wrócił nad Wisłę ze względu na sytuację w Izraelu, miał być wzmocniem drużyny Jacka Magiery, a okazał się ogromnym rozczarowaniem.

Piłkarz ze Świdnicy zadebiutował dziś w barwach Sydney FC w rozgrywkach Azjatyckiej Ligi Mistrzów 2. Jego zespół pokonał 5:0 Eastern SC.

W 55. minucie meczu Patryk Klimala zanotował efektowną asystę przy trzecim trafieniu dla ekipy z Sydney, gdy zagrał piętą do Anasa Ouahima, a ten umieścił futbolówkę w siatce.

Kilka minut później na listę strzelców mógł wpisać się sam 26-latek, lecz nie wykorzystał rzutu karnego – bramkarz drużyny przeciwnej wybronił jego próbę.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.