Przerwany mecz w Tarnobrzegu. Skandaliczne zachowanie fanów Sandecji

Paweł Marszałkowski

Opracowanie:Paweł Marszałkowski

07 września 2024, 20:15 • 2 min czytania 11 komentarzy

W meczu IV grupy III ligi Siarka Tarnobrzeg podejmowała lidera z Nowego Sącza. Sandecja wygrała 1:0, jednak wynik zszedł na drugi plan przez zachowanie kibiców z Małopolski, które doprowadziło do przerwania spotkania.

Potyczka Siarki z Sandecją zapowiadała się na trzecioligowe święto. Na trybunach zameldowały się trzy tysiące kibiców obu ekip, które sportowo zamierzają walczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Goście wyszli na prowadzenie w 50. minucie po golu Tomasza Nawotki. Chwilę później czerwoną kartkę obejrzał obrońca gospodarzy Jakub Czajkowski.

Na kilkanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry, sędzia zmuszony był przerwać spotkanie. Powodem było zachowanie sympatyków Sandecji, którzy na murawę rzucali wyrwane z sektora krzesełka.

Po interwencji policji mecz udało się wznowić. Skończyło się 1:0 dla lidera z Nowego Sącza.

Kaszub. Urodził się równo 44 lata po Franciszku Smudzie, co może oznaczać, że właśnie o nim myślał Adam Mickiewicz, pisząc słowa: „A imię jego czterdzieści i cztery”. Choć polskiego futbolu raczej nie zbawi, stara się pracować u podstaw. W ostatnich latach poznał zapach szatni, teraz spróbuje go opisać - przede wszystkim w reportażach i wywiadach (choć Orianą Fallaci nie jest). Piłkę traktuje jako pretekst do opowiedzenia czegoś więcej. Uzależniony od kawy i morza. Fan Marka Hłaski, Rafała Siemaszki, Giorgosa Lanthimosa i Emmy Stone. Pomiędzy meczami pisze smutne opowiadania i robi słabe filmy.