LIVE: Lech bez problemu wygrywa w Mielcu. Zwycięstwo w trybie energooszczędnym

Patryk Stec

Opracowanie:Patryk Stec

30 sierpnia 2024, 16:45 • 1 min czytania 79 komentarzy

Po pucharowych przygodach polskich klubów wracamy na nasze piękne murawy. Dzisiaj przed nami dwa ciekawie zapowiadające się starcia. Najpierw o godz. 18:00 zobaczymy spotkanie Rakowa Częstochowa z Piastem Gliwice. Ekipa Aleksandara Vukovicia z pewnością zrobi wszystko by urwać punkty „Medalikom”. Potem o 20:30 lider z Poznania na wyjeździe będzie chciał pokazać, że nie jest na swojej pozycji przez przypadek. Lech zagra ze Stalą Mielec, czyli teoretycznie słabszym przeciwnikiem, ale pamiętajmy, że w Ekstraklasie wszystko jest możliwe. Liczymy na piękne gole i bieganie od bramki do bramki!

Transmisja Live

22:36

DOBRANOC!

Dziękujemy, że byliście z nami podczas piątkowych meczów Ekstraklasy. Dobranoc!

Stal Mielec - Lech Poznań 0:2
Raków Częstochowa - Piast Gliwice 0:1
22:25

KONIEC! 2:0 DLA LECHA!

Pewna wygrana Lecha Poznań ze Stalą Mielec. Ani przez moment zwycięstwo drużyny Frederiksena nie było zagrożone. Dobry początek sezonu od Lecha, który wskakuje na pozycję lidera Ekstraklasy.
22:21
Czerwona kartka dla Esselinka!
22:20
Teraz w indywidualnej akcji po stracie Stali Patrik Walemark. Nowy zawodnik Lecha faulowany tuż przed szesnastką. Mamy rzut wolny. Szymon Marciniak sprawdza sytuację przy monitorze pod kątem czerwonej kartki dla obrońcy Stali.
22:19
Nie rozpieszczają nas dzisiaj piłkarze. W pierwszym meczu wielka nuda i kopanina, w drugim więcej jakości, ale Lech się nie przemęcza.
22:08
Kolejne zmiany w Lechu. Wchodzą Walemark i Jagiełło. Ekipa Frederiksena może już włączyć tryb oszczędzania energii, bo nic złego nie powinno jej się już wydarzyć.
22:04
Atak Stali, dośrodkowanie Dadoka i wybicie Mrozka. Teraz Stal próbuje budować akcje i szuka sytuacji.
21:57
21:56
Lech nadal dominuje i nie widać, by miało coś się zmienić. Bliżej jest trzeciej bramki dla gości niż pierwszej dla Stali.
21:56
Lech próbuje. Antoni Kozubal teraz zagrał ciekawą, ostrą piłkę w pole karne Stali. Ta wyszła za boisko, ale mogło być groźnie.
21:48
W zespole Lecha dojdzie prawdopodobnie do zmiany. Gholizadeh otrzymuje już ostatnie wskazówki od sztabu.
21:35

WRACAMY!

Ruszamy z drugą połową. Lech w pierwszej połowie był wyraźnie lepszy, ale może Stal się pokusi o odrobienie strat?
21:19

PRZERWA!

Lech dominuje w tym spotkaniu i tego się spodziewaliśmy. Goście dobrze pressują, lepiej grają piłką, nie dają Stali dobrze rozpocząć gry od bramki. Zasłużone prowadzenie po bramkach Hoticia i Ishaka.
21:12

STAL - LECH 0:2!

GOOOL! Ishak! Złe otwarcie gry przez obrońców Stali. Piłka trafiła do Kozubala, który głową podał do Ishaka. Ten bezwzględnie wykorzystał doskonałą sytuację i trafił do bramki.
21:07

GOOOL DLA LECHA!

GOOOOOOL! Dino Hotić ominął mur! Piłka pięknie się zakręciła i wpadła do bramki koło prawego słupka. Lech prowadzi 1:0!
21:03
Sousa blisko pokonania bramkarza Stali! Uderzył piłkę po długim słupku, a ta minimalnie minęła bramkę gospodarzy!
20:51
Stal ma problem z wysokim pressingiem Lecha. Goście łatwo odbierają piłkę.
20:50
Teraz groźna sytuacja i strzał Ishaka koło słupka! Jeden z piłkarzy Lecha już podniósł ręce w geście triumfu. Jednak nie tym razem.
20:45
20:34
Lech od początku atakuje. Mamy pierwszy rzut rożny.
20:34
Podrzucamy jeszcze relację z poprzedniego spotkania, napisaną przez Pawła Paczula.

Opracowano stuprocentowo skuteczny lek na bezsenność i zrobiono to tu, w Polsce, konkretnie w Częstochowie. Brawo dla Rakowa, przysłużył się ludzkości. Oczywiście nie od tego jest drużyna piłkarska, ale trudno, to sprawa wyższej konieczności, a nie jakiś tam futbol.

20:31
Sędzią spotkania będzie Szymon Marciniak. Na liniach zobaczymy Tomasza Listkiewicza i Michała Obukowicza.
20:30

SKŁAD LECHA

20:30

SKŁAD STALI

20:29
Zaczynamy kolejne piątkowe spotkanie! Lech zagra w Mielcu przeciwko Stali. Miejmy nadzieję, że będziemy oglądać ciekawsze spotkanie niż to w Częstochowie.
20:09

KONIEC!

Piast wygrywa po dramatycznej końcówce 1:0. Mecz był praktycznie nie do oglądania. Najwięcej działo się w doliczonym czasie gry. Gdy już wydawało się po niewykorzystanym rzucie karnym przez Dziczka, że mecz zakończy się remisem, Ameyaw wepchnął piłkę do bramki. Trybuny w Częstochowie wyraźnie ucichły. Całe szczęście mecz już się zakończył. Oby w Mielcu było ciekawiej!
20:06
Rozpoczęła się 103. minuta spotkania.
20:06
Sędzia jeszcze nie zakończył spotkania. Na boisku leżał Huk, za niego wchodzi Munoz.
20:03

GOOOL DLA PIASTA!!!

GOOOOOL! Ameyaw najlepiej się odnalazł w polu karnym po rzucie rożnym i dosłownie w ostatniej akcji meczu strzela gola na wagę zwycięstwa dla Piasta. Co za końcówka!
20:00
NIE TRAFIŁ! Kacper Trelowski górą w pojedynku z Patrykiem Dziczkiem!
19:58
Rzut karny dla Piasta! Patryk Dziczek szykuje się do strzału
19:55

VAR

Mamy VAR. Sędzia sprawdza ewentualny faul w polu karnym Rakowa. Jeden z zawodników Piasta mógł być pociągany za koszulkę.
19:55
Doliczony czas gry tego widowiska. Zawodnicy pograją pięć minut dłużej.
19:49
Ivi Lopez za Brunesa!
19:47
Mamy CELNY strzał na bramkę! Berggren zza szesnastki. - Był tak skoncentrowany by oddać celny strzał, że trafił w środek bramki - powiedział komentujący Kamil Kosowski.
19:42
Kibice Rakowa odpalili pirotechnikę i zadymili boisko. Sędzia zarządził przerwę
19:39
Przerwa na nawodnienie. Tak szczerze to zawodnicy nie muszą wracać na boisko. Wyjdzie na to samo.
19:37
Słowa Damiana Kądziora z przerwy nadal aktualne. Oba zespoły nadal bez celnego strzału na bramkę.
19:34
Ben Lederman za Amorima na 20 minut przed końcem regulaminowego czasu gry.
19:23
W piłkę gra jednak tylko Raków, który kontroluje sytuację i całkiem dobrze się czuje na połowie Piasta.
19:21
Coś drgnęło, pojawiają się strzały. Miejmy nadzieję, że im bliżej końca, tym będzie ciekawiej. Wyraźnie widać, że intensywność jest trochę większa.
19:09
Trener Marek Papszun zdecydował się na zmianę. Schodzi Otieno, wchodzi Drachal.
19:09

WRACAMY!

Wracamy po przerwie! Jak to powiedział przed chwilą Kamil Kosowski, współkomentujący to spotkanie: "ten mecz jest słaby i brzydki". Miejmy nadzieję, że za 45 minut te słowa będą nieaktualne.
18:59
18:57
Wypowiedź Patryka Makucha (Piast) dla Canal+ niczym z generatora wypowiedzi Ekstraklasowców:

- Jak uda nam się strzelić bramkę, dużo łatwiej nam się będzie grało. Musimy sobie stwarzać więcej sytuacji. Musimy tak grać by cieszyć kibiców, a nie liczyć na jedną sytuację i jedną bramkę.
18:54
- Na razie na boisku nic się nie dzieje - słusznie zdiagnozował Damian Kądzior z Piasta Gliwice.
18:54

PRZERWA!

Jak na razie ten mecz nie zasługuje nawet na jedno zdanie wzmianki. Trwa rywalizacja o miano najgorszego spotkania w tym sezonie Ekstraklasy. Rywal? Motor Lublin - Puszcza Niepołomice
18:44
Ta połowa mogłaby się nie odbyć.

Tak poza tym, Fran Tudor niestety musi zejść z boiska, a za niego na boisku zameldował się Matej Rodin.
18:29
Na razie bez ciekawszych akcji i poważnych okazji do strzelenia gola. Bisko linii bocznej gestykuluje trener Vuković.
18:23
Marek Papszun przed meczem udzielił przed kamerami Canal+ ciekawej wypowiedzi:

- Jedno to kopać piłkę, a drugie być porządnym człowiekiem. Dla mnie wartości ludzkie są ważne. Różne zawody można wykonywać, człowiekiem trzeba być na co dzień, wiedzieć jak się zachować. Chłopak się tutaj rozwinął i zapracował na transfer. Ja nie żałuję. Cieszę się, że właściciel jest zadowolony z gotówki, która wpłynie - mówił trener Rakowa.
18:21
Czy oglądamy porywający mecz? Raczej nie
18:12
Sztab medyczny "zamroził" kolano Chorwata i ten wrócił na boisko.
18:10
Tudor leży na boisku i trzyma się za kolano. Miejmy nadzieję, że to nic groźnego.
18:05
Na ławce gospodarzy siedzi dzisiaj Ariel Mosór, który jeszcze niedawno był zawodnikiem Piasta.
18:03
W Częstochowie dzisiaj 31 stopni, pełne słońce. Pogoda nie sprzyja do gry w piłkę.
18:02

ZACZYNAMY!

Mamy pierwszy gwizdek!
17:47
Kilka minut i ruszamy! Dzisiaj sędziuje Marcin Szczerbowicz z Olsztyna, a na liniach zobaczymy Pawła Sokolnickiego i Radosława Siejkę.