LIVE: Comeback Rakowa! Lechia dalej bez zwycięstwa w Ekstraklasie…

Autor:Bartosz Lodko

23 sierpnia 2024, 17:34 • 1 min czytania 29 komentarzy

11 milionów euro – za taką kwotę Ante Crnac trafił do angielskiego Norwich. Jak Raków Częstochowa poradzi sobie bez chorwackiego napastnika? Przekonamy się o tym już wieczorem, gdy zespół Marka Papszuna zmierzy się z Lechią Gdańsk. Jednakże 6. kolejkę zainaugurujemy o godz. 18:00 starciem Widzewa Łódź z Radomiakiem Radom. Zapraszamy na relację LIVE z piątkowych meczów Ekstraklasy.

22:55
 - Myślę, że nie zasłużyliśmy dziś na porażkę. Uważam, że przez większość spotkania na tle Rakowa wreszcie wyglądaliśmy jak drużyna ekstraklasowa. Ale znowu Ekstraklasa pokazała nam, że tutaj trzeba pracować przez 90 minut, do ostatniego gwizdka - nie można wyłączyć się nawet na moment - mówi w rozmowie z „CANAL+ Sport” Szymon Grabowski, trener Lechii Gdańsk.

22:40
KONIEC! LECHIA GDAŃSK PRZEGRAŁA 1:2 Z RAKOWEM CZĘSTOCHOWA.

Przed przerwą oglądaliśmy fatalny mecz, który w drugiej połowie nieco się rozkręcił. Myśleliśmy, że Lechia Gdańsk doczeka się premierowego zwycięstwa, była na dobrej drodze, ale ostatecznie z wygranej cieszą się zawodnicy Rakowa. Trener Marek Papszun nie może być zadowolony z gry swoich podopiecznych, lecz z drugiej strony, gdy spojrzy w tabelę, zobaczy częstochowską ekipę na 1. miejscu.
22:37
Raków Częstochowa nic dziś nie grał - nie tworzył sytuacji bramkowych, pierwszy stracił gola. A w ostatnich minutach zanotował dwa trafienia i prawdopodobnie wyjedzie z Gdańska z kompletem punktów.
22:34
Skandynawscy piłkarze Rakowa w roli głównej! Gustav Berggren zagrał do Brunesa, a ten strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza Lechii! Oj, nie będzie pierwszego zwycięstwa gdańszczan w tym sezonie.
22:32
2:1 DLA RAKOWA CZĘSTOCHOWA!!!
22:27
Dośrodkowanie Dawida Drachala z prawej strony boiska i trafienie głową Patryka Makucha. Próbował, próbował i w końcu trafił. To jego pierwszy gol dla Rakowa Częstochowa.
22:26
1:1! DOCZEKAŁ SIĘ MAKUCH!
22:24
11.05.2024 - wtedy Ivi López rozegrał swój ostatni mecz w Ekstraklasie. Jeden z czterech w zeszłym sezonie...
22:23
Ivi López wchodzi na boisko. Na miejscu Marka Papszuna modlilibyśmy się, żeby Hiszpan wrócił do dyspozycji sprzed problemów zdrowotnych, bo na razie żaden z nowych nabytków Rakowa Częstochowa nie zachwyca, delikatnie mówiąc.
22:16

Gol na 1:0 dla Lechii Gdańsk.

22:15
Jonatan Braut Brunes spróbował uderzyć w ekwilibrystyczny sposób. Conrado odbił futbolówkę, która chyba zmierzała do bramki.
22:13
22:10
Kiedy ostatni raz Raków Częstochowa zdobył bramkę? W 29. minucie meczu 3. kolejki Ekstraklasy. A w tym momencie mamy... 70. minutą 6. kolejki.
22:05
PATRYK MAKUCH TUŻ OBOK SŁUPKA!

Która to była już dziś próba napastnika Rakowa? Ale tym razem był chyba najbliżej gola. Zadecydowały centymetry.
22:00
Lechia Gdańsk wyprowadziła kontratak, ale wydawało się, że Camilo Mena nie będzie miał do kogo zagrać. Kolumbijczyk wstrzymał akcję, odegrał do Kapicia, a ten strzałem zza pola karnego pokonał Kacpra Trelowskiego!
21:58
1:0 DLA LECHII GDAŃSK!
21:56
Lechia Gdańsk zaczęła coraz odważniej sobie poczynać, więc Raków Częstochowa musiał zareagować. Strzał (?) na bramkę oddał Patryk Makuch, natomiast nie mógł on sprawić problemów młodemu bramkarzowi beniaminka.
21:53
Zmiana w Rakowie Częstochowa. Schodzi Lazaros Lamprou, wchodzi Jonatan Braut Brunes.
21:52
Tak, musimy doceniać w tym meczu, że jeden zawodnik dobrze wypuścił drugiego.
21:51
W KOŃCU JAKIEŚ ŁADNE ZAGRANIE!

Ostatecznie skończyło się na niczym, ale chociaż Camilo Mena i Rifet Kapić wymienili ze dwa efektowne podania pod bramką Rakowa.
21:45
ROZPOCZĘŁA SIĘ DRUGA POŁOWA.

Oby była lepsza niż pierwsza.
21:35
Trwa szósty mecz tego sezonu, a Raków Częstochowa ma bilans bramkowy... 3:1.
21:31
Chociaż, bezbramkowy remis to całkiem niezły wynik z perspektywy gdańszczan.
21:30
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - LECHIA GDAŃSK 0:0 RAKÓW CZĘSTOCHOWA.

Lechia i Raków to nie są drużyny, które grają w szczególnie widowiskowy sposób, ale dziś to już przesadzają. To była bardzo, ale to bardzo słaba połowa. Łącznie jeden celny strzał - i to absolutnie niegroźny.
21:26
To nie mecz, to wyrób piłkarskopodobny. Serio, oczy bolą.
21:21
Oj, niebezpiecznie zagrał Maksym Chłań. Fran Tudor leży na boisku, został trafiony barkiem w twarz. Ukrainiec ukarany żółtą kartką.
21:04
Gdybyśmy byli złośliwi, to napisalibyśmy, że mimo wstrzymania meczu, tempo gry znacząco się nie zmieniło. Ale na szczęście nie jesteśmy.
21:01
Racowisko. Gra wstrzymana.
20:56
Nie do końca wiemy, co się wydarzyło, ale Kamil Pestka opuścił boisko. Będzie zmiana. W jego miejsce w 22. minucie Matej Rodin.
20:52
Kamil Pestka popełnił błąd we własnym polu karnym, ale zdążył go naprawić i zablokować próbę gracza Lechii. Rzut rożny.
20:48
Pierwszy kwadrans za nami. Ciężko napisać na razie coś pozytywnego o grze ofensywnej obu zespołów.
20:41
Makuch oddał celny strzał. Raczej do statystyk, Szymon Weirauch spokojnie złapał piłkę.
20:39
Raków ma piłkę, to zaraz ją traci. Jak Lechia ma piłkę, to też ją traci.
20:39
Ja do Ciebie, a Ty do mnie. I tak sobie na razie grają w Gdańsku.
20:35
Patryk Makuch miał pierwszą dogodną sytuację w tym meczu. Dobrze opanował długą piłkę, lecz nie trafił z kilkunastu metrów w bramkę.
20:32
I... startujemy!
20:30
Sędzią głównym dziś Wojciech Myć. Na VAR-ze Szymon Marciniak.
20:28
Za chwilę zaczynamy - Raków Częstochowa walczy o 1. lokatę, Lechia Gdańsk - o pierwszą wygraną.
20:26

Mamy nadzieję, że dziś zobaczymy jakąś bramkę. Albo pięć, jak w pierwszym piątkowym spotkaniu.

20:21
Raków Częstochowa ogłosił dziś transfer Ariela Mosóra. 21-letni obrońca związał się z „Medalikami” umową, która będzie obowiązywała do końca czerwca 2028 roku.
20:18
Gdzie Ante Crnac? Odpowiadamy: w Norwich. Warto odnotować, że na ławce rezerwowych znalazł się... Ivi López.
20:17

Skład Rakowa Częstochowa na mecz z Lechią Gdańsk:

20:17
Trener Szymon Grabowski zmienił bramkarza. Od 1. minuty wystąpi 20-letni Szymon Weirauch.
20:16

Skład Lechii Gdańsk na mecz z Rakowem Częstochowa:

20:15
PRZECHODZIMY DO DRUGIEGO PIĄTKOWEGO SPOTKANIA - O GODZ. 20:30 LECHIA GDAŃSK ZMIERZY SIĘ Z RAKOWEM CZĘSTOCHOWA.
20:04
KONIEC - WIDZEW ŁÓDŹ WYGRAŁ 3:2 Z RADOMIAKIEM RADOM!

Mamy wrażenie, że Radomiak nie zasłużył w tym meczu na ani jedną bramkę, a zdobył dwie - obie wynikały z błędów defensywy Widzewa. To było zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy - przynajmniej tymczasowo - objęli prowadzenie w tabeli Ekstraklasy.
20:00
Radomiak Radom otrzymał w tym meczu tak dużo żółtych kartek, że musiał też doczekać się czerwonej. Z boiska wyleciał Raphael Rossi.
19:55
Arbiter doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry.
19:54
19:52
HUBERT SOBOL ZMARNOWAŁ ŚWIETNĄ OKAZJĘ!

Jakieś osiem metrów do bramki, zagranie z prawej strony boiska i... Sobol źle trafił w piłkę. Mógł zamknąć to spotkanie.
19:48
Przepraszamy za wpis o końcu emocji. Tu jeszcze będzie ciekawie!
19:46
Co tu się właśnie wydarzyło?! W 75. minucie bramkę zdobył Mateusz Żyro, a już 120 sekund później futbolówkę do siatki wpakował Zié Ouattara. Iworyjczyk był kompletnie niekryty w polu karnym i ze spokojem pokonał Rafała Gikiewicza.
19:43
RADOMIAK ODPOWIADA! OUATTARA!
19:41
Marcel Krajewski huknął z ok. 20 metrów, futbolówka po drodze odbiła się od Mateusza Żyry i to on pokonał Kikolskiego. Patrząc na to, jak gra w tym spotkaniu Radomiak Radom, chyba mamy koniec emocji.
19:39
GOL DLA WIDZEWA! 3:1!
19:37
Kurczę, pierwszą połowę tego meczu naprawdę nieźle się oglądało, a teraz dominuje chaos - w obu drużynach.
19:30
O, kartkę za faul na Hilarym Gongu obejrzał także Michał Kaput. To już szósta.
19:27
A, no i warto dodać do wcześniejszego wpisu, że Radomiak czterokrotnie został ukarany między 52. a 59. minutą.
19:25
Radomiak Radom na wyraźnym prowadzeniu.

W żółtych kartach. 5:1.

Właśnie ukarany został Damian Jakubik.
19:23
W bardzo słabym stylu rozpoczął drugą połowę Imad Rondić. W pierwszej połowie zdobył bramkę i zanotował asystę, a po przerwie notuje stratę za stratą.
19:19

Tak strzelano w końcówce pierwszej połowy.

19:17
Trener Bruno Baltazar dokonał w przerwie jednej zmiany. Na boisko wszedł Michał Kaput, który zastąpił na placu gry Roberto Alvesa.
19:16
Blisko kiksu był Maciej Kikolski. Złapał piłkę, ale wypadła mu z rąk. Serce mogło szybciej zabić młodemu bramkarzowi...
19:11
19:09
Radomiak Radom zdobył w tym sezonie siedem bramek, z czego pięć trafień zanotował Rocha.

Rosły Portugalczyk wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców Ekstraklasy.

19:05

Nikogo nie oskarżamy, tylko głośno myślimy.

18:57
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - WIDZEW ŁÓDŹ PROWADZI 2:1 Z RADOMIAKIEM RADOM.

Widzew jest zdecydowanie lepszy i powinien prowadzić wyżej niż jedną bramką. Radomiak nie zasłużył na trafienie z doliczonego czasu gry - niewiele dobrego można na razie powiedzieć o grze zespołu z Radomia.
18:55
Stały fragment gry i Leonardo Rocha wpakował głową futbolówkę do siatki! Błąd popełnił Rafał Gikiewicz, który wydaje się, że bez większych trudów powinien odbić ten strzał.

To piąte trafienie Portugalczyka w tym sezonie.
18:53
DOLICZONY CZAS GRY - RADOMIAK ZDOBYŁ BRAMKĘ!
18:47
I 2:0 DLA WIDZEWA! IMAD RONDIĆ PEWNIE WYKORZYSTAŁ RZUT KARNY.
18:46
Fatalnie zachował się we własnym polu karnym Rahil Mammadov. Najpierw popełnił błąd przy kryciu Rondicia, a gdy ten go ograł, pociągnął zawodnika Widzewa za koszulkę. Gryckiewicz wskazał na 11. metr.
18:44
RZUT KARNY DLA WIDZEWA ŁÓDŹ! BEZNADZIEJNE ZACHOWANIE RADOMIAN W DEFENSYWIE.
18:42

To była naprawdę ładna akcja.

18:42
Od kilku minut niemal co chwilę ktoś leży na murawie. Faul za faul.
18:37
18:35
Trochę lepszy fragment radomian. Tylko że jak Ouattara zrobi coś dobrze, to... zaraz robi coś źle.
18:33
O, ładnie teraz Zié Ouattara. Założył przeciwnikowi siatę, pobiegł na bramkę i stracił piłkę.
18:31
Nie wiemy na razie, jaki pomysł na to spotkanie ma Radomiak Radom. Gdyby nie życzliwość defensorów Widzewa, Rafał Gikiewicz nie dotykałby piłki.
18:23
18. minuta. Widzew Łódź wymienił kilka podań i znalazł się pod bramką Radomiaka. Rondić zagrał prostopadłą piłkę do Frana Álvarez, a ten „dziubnął” ją nad Kikolskim. Gospodarze zasłużenie prowadzą.
18:21
1:0 DLA WIDZEWA ŁÓDŹ! EFEKTOWNA AKCJA.
18:17
Minęło dopiero 13 minut, a Widzew Łódź już trzeci raz został złapany na spalonym.
18:14
Przed chwilą Jakub Łukowski spróbował swoich sił z woleja - może lepiej będzie, jak przemilczymy tę próbę.
18:12
KOLEJNA BARDZO DOBRA INTERWENCJA KIKOLSKIEGO!

Świetnie wszedł w ten mecz bramkarz Radomiaka Radom. Teraz zatrzymał uderzenie głową Jakuba Sypka z kilku metrów!
18:09
4. minuta. Pierwsza groźna sytuacja w tym meczu. Zie Ouattara stracił futbolówkę w środku pola, przejął ją Rondić i zagrał do Łukowskiego, który oddał strzał na bramkę. Maciej Kikolski zdołał odbić piłkę na rzut rożny.
18:06
18:04
PIERWSZY GWIZDEK I ZACZYNAMY!
18:01
Widzew Łódź żegna śp. Franciszka Smudę. Były selekcjoner reprezentacji Polski z łódzkim klubem zdobył dwa mistrzostwa kraju.
17:58
Zawodnicy wychodzą na murawę. Sędzią tego meczu będzie Patryk Gryckiewicz.
17:53
- Lechia Gdańsk nie płaci piłkarzom, a jest dopuszczona do rozgrywek. Inne kluby mają zaległości po trzy miesiące i nic. To zaburzenie rozgrywek, jeśli miejskie ZOO potrafi przelać grube miliony, żeby Śląsk mógł spłacić długi. Większość klubów Ekstraklasy czy niższych lig sponsorowanych jest z budżetów obywatelstwach albo państwowych - mówił w „Weszłopolskich” Bartosz Pawłowski, zawodnik Widzewa Łódź.

CAŁY PROGRAM MOŻECIE NADROBIĆ TUTAJ:
17:50
Skoro dziś mecz Widzewa Łódź, to nie można nie wspomnieć o kontuzji Saida Hamulicia. Jednej z najgłupszych, jakie można sobie wyobrazić.

Kiedy 23-letni napastnik dowiedział się, że nie wystąpi w ligowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław, walnął pięścią w drzwi i... złamał rękę.
17:44
Widzew Łódź walczy dziś o pozycję lidera, natomiast Radomiak Radom - o wyjście ze strefy spadkowej.
17:40

Skład Radomiaka Radom na mecz z Widzewem Łódź:

17:40

Skład Widzewa Łódź na mecz z Radomiakiem Radom:

17:37
Dzień dobry w piątek! Mamy nadzieję, że dziś zobaczymy większą liczbę zwycięstw polskich drużyn niż wczoraj w europejskich pucharach. Chyba że będą remisy, to wtedy nie.