On się nie zatrzymuje! Kolejny gol Bogusza, już szesnasty w tym sezonie [WIDEO]

Opracowanie:Piotr Rzepecki

14 sierpnia 2024, 07:56 • 2 min czytania 8 komentarzy

Mateusz Bogusz okrasił kolejną bramką swój ostatni występ w barwach Los Angeles FC. Jego klub wygrał 4:1 z San Jose Earhquakes w ramach 1/8 finału Leagues Cup. Dla polskiego pomocnika to szesnasty gol w bieżącym sezonie.

Zespół Polaka w 17. minucie otworzył wynik, bramkę strzelił Urugwajczyk, Cristian Olivera. Kilkanaście minut później rywale odpowiedzieli trafieniem, a jeszcze przed przerwą ponownie na prowadzenie wyszła ekipa z Los Angeles. Z rzutu karnego strzelił największy gwiazdor LA FC, Denis Bouanga.

Na trafienie Bogusza czekaliśmy do 61. minuty. Polak otrzymał podanie w środku pola, zerknął na ustawienie bramkarza i huknął. W zasadzie to był strzał w środek i wydawało się, że do obrony. Bramkarz rywali, William Yarbrough, był jednak na tyle zaskoczony, że piłka po jego interwencji znalazła się w siatce.

Kilkanaście minut później były pomocnik Leeds zszedł z placu, a mecz zakończył się wynikiem 4:1. Ostatniego gola dla gospodarzy zdobył Bouanga.

Bogusz ma w tym sezonie już szesnaście trafień, do tego sześć asyst. Wydaje się pewniakiem na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski. – To coś, o czym chyba każdy zawodnik marzy i chce osiągnąć. Powołanie będzie spełnieniem marzeń. Chciałbym jednak pojechać i zaprezentować się dobrze, a nie tylko znaleźć się na zgrupowaniu. Zależy mi przede wszystkim na dobrym występie, a nie „odhaczeniu” debiutu. Wiem, że stać mnie na to, aby dać dużo naszej reprezentacji – mówił 22-latek niedawno w rozmowie z TVP Sport.

Los Angeles FC – San Jose Earthquakes 4:1 (2:1)

17′ Olivera, 45+5′, 66′ Bouanga, 61′ Bogusz – 41′ Lopez

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.