LIVE: Widzew wybronił 0:0. Czy Śląsk został okradziony z rzutu karnego?

Kamil Warzocha

Autor:Kamil Warzocha

11 sierpnia 2024, 14:22 • 1 min czytania 119 komentarzy

Do Ekstraklasy w tym sezonie awansowały: Lechia Gdańsk, GKS Katowice i Motor Lublin. Aktualnie mamy czwartą kolejkę i jedyną drużyną z tego grona, która wciąż nie cieszyła się ze zwycięstwa, jest Lechia. Beniaminek z Pomorza dziś zmierzy się z Zagłębiem Lubin (godz. 14:45). W niedzielę zobaczymy również rywalizację Puszczy Niepołomice z Legią Warszawa (17:30), a dzień zakończymy starciem Widzewa Łódź ze Śląskiem Wrocław (20:15).

Transmisja Live

22:09
Koniec meczu! Śląsk może pluć sobie w brodę, bo mógł dostać rzut karny, a także nie wykorzystał kilku sytuacji.

Z kolei Widzew może dziękować losowi, że ten mecz zakończył remisem...
22:06
Ortiz marnuje kapitalną okazję! Ależ mu to wypracował Samiec-Talar...
22:03
Tak czy siak, mamy dużą kontrowersję! Do końca meczu zostało 5 minut, a Śląsk wciąż nie potrafił wykorzystać przewagi w postaci grania 11 na 10.
22:02
Jest możliwe, że Śląsk został okradziony z rzutu karnego. Jesteśmy bardzo ciekawi interpretacji sędziów na wozie VAR, bo wydawało się, że Arnau Ortiz był faulowany. Jeśli sędziowie podtrzymali decyzję z boiska, może dlatego, że uznali kontakt z nogą Kastratiego za niewystarczający do powalenia Hiszpania.
21:39
Kozlovsky z brutalnym faulem na Ince! Tak, to musiało skończyć się czerwoną kartką. Nie ma dyskusji.

To był atak na zdrowie zawodnika, swoją nogą obrońca Widzewa prawie sięgnął kolana zawodnika Śląska.
21:32
Ponownie Cebula! Ale obrońca Widzewa wybija jego strzał tuż przed nosem Gikiewicza. Być może byłby to gol, gdyby nie ta interwencja.

Widzew musi się ogarnąć, bo w ostatnich minutach jest w opałach. Śląsk z kolei nabrał wiatru w żagle i bardziej wygląda na zespół, który chce ten mecz wygrać.
21:30
Znowu Cebula w roli głównej! Miał piłkę na szesnastym metrze, zrobił świetny zwód, ale potem jego strzał nie dotarł do bramki. Akurat ten piłkarz zwyczajnie nie ma dzisiaj szczęścia.
21:24
Bardzo dobre uderzenie Schwarza z dystansu! Musiał napocić się Gikiewicz, a to pierwsze takie ostrzeżenie ze strony Śląska w drugiej połowie.
21:19
Zaczynamy drugą połowę!
21:03
Koniec pierwszej połowy.

Co ciekawego w niej zobaczyliśmy? Cóż, na pewno lepszego Śląska, niż można było się spodziewać. Ale wciąż bardzo niedokładnego, tak samo jak Widzew, który może i ma wyraźnie wyższe posiadanie piłki, ma inicjatywę, ale nie miał takiej sytuacji jak Musiolik. Obie drużyny muszą sporo poprawić, jeśli chcą strzelać gole.
20:55
Znowu błysnął Cebula, tym razem strzałem z dystansu, ale totalnie niecelnym. Piłkarz Śląska musi takie sytuacje rozwiązywać lepiej, szczególnie że mianowano go jednym z liderów ofensywy WKS-u.
20:53
Kolejna ciekawa akcja Widzewa w tym meczu. Generalnie gospodarze wykazują się fajnym operowaniem piłki, przy którym brakuje po prostu ostatniego dobrego podania. Śląsk nie był jeszcze zmuszony co prawda do ofiarnych interwencji, ale wiele dzieje się w obrębie jego pola karnego.
20:40
Kapitalną okazję miał Musiolik! Ale świetną obroną popisał się Gikiewicz.

Napastnik Śląska dostał prezent od obrońcy Widzewa, miał dużo czasu, ale uderzył z pierwszej piłki, co mogło wpłynąć na celność. Bramkarz musiał tylko wystawić nogę.
20:38
Lepszy okres Śląska, ale bez konkretów. Choćby Cebula miał świetny rajd, ale zabrakło wykończenia w polu karnym. Widzew nie wydaje się mieć defensywy nie do tknięcia, jednak Śląsk musi być przede wszystkim szybszy w rozegraniu piłki przed polem karnym Gikiewicza.
20:27
Za nami 10 minut gry. Dynamicznej, szczególnie ze strony Widzewa, który próbuje dobrać się do Śląska. Póki co goście się opierają, ale wiele wskazuje na to, że jeśli ktoś ma pierwszy strzelić gola, będzie to Widzew.
20:16
Zaczynamy!
20:10
Niedobrą informacją dla Widzewa jest fakt, że w ostatniej chwili połamał się Hamulić. Z drugiej strony gospodarze mają taki wybór w ataku, że na Śląsk powinni patrzeć z góry nie tylko ze względu na pozycję w tabeli, ale też jakość z przodu.

Przypominamy: Śląsk nadal próbuje ugrać coś Sebastianem Musiolikiem. Wciąż czekamy na jego premierową bramkę dla WKS-u. Do tej pory 5 meczów - 0 konkretów.
20:02
Składy na ostatni mecz niedzielny, zaczynamy o 20:15.

WIDZEW ŁÓDŹ: Gikiewicz; Kastrati, Ibiza, Żyro, Kozlovsky, Hanousek, Łukowski, Alvarez, Sypek, Klimek, Rondić.
Ławka: Krzywański, Da Silva, Hajrizi, Shehu, Gong, Sobol, Kerk, Cybulski, Krajewski.

ŚLĄSK WROCŁAW: Leszczyński; Guercio, Petkow, Petrow, Macenko, Pokorny, Schwarz, Cebula, Ince, Nahuel Leiva, Musiolik.
Ławka: Śliczniak, Paluszek, Szota, Samiec-Talar, Ortiz, Bałuta, Żukowski, Rejczyk, Jezierski.
19:41
19:25

Koniec, 2-2

Legia nadal nie potrafi wygrać z Puszczą, a dziś mogła nawet przegrać, gdyby Lee nie zmarnował rzutu karnego. Na konferencji Goncalo Feio pewnie znów będzie ciekawie.

Chwila przerwy i wracamy.
19:24
Morishita zgarnął piłkę przed polem karnym i Komar wreszcie się mocniej wykazał.
19:22
Miała rzut wolny Legia, Komar niepewnie interweniował, ale nikt z Legii z tego nie skorzystał, piłka nie doszła do Pankova. A na koniec i tak doszło do zderzenia w polu karnym i gra została przerwana.
19:19
Jeszcze cztery minuty i dzielna Legia wywalczy punkt z zawsze groźną Puszczą.
19:14
Puszcza zgarnęła drugą piłkę po niepewnej interwencji Tobiasza na przedpolu i Radecki strzelił sprytnie, bramkarz Legii musiał się wysilić. Goście w defensywie.
19:09
Nic nie wskazuje na to, że Legia może zaraz zdobyć trzecią bramkę. Nic.
18:59
A w tyłach obrońcy Legii ciągle stwarzają problemy, z którymi potem bohatersko muszą walczyć. Kryminał za kryminałem.
18:59
Próbuje Legia, ale ciągle czegoś brakuje. Jak Alfarela dobrze podał, to Morishita strzelił w tłum, zamiast oddać mu piłkę. Alfarela w następnej akcji nie opanował dość trudnej piłki, a była szansa na przelobowanie wychodzącego Komara. Potem Luquinhas wrzucił w trybuny. Zawsze coś.
18:50
Kolejna akcja Puszczy, Kosidis na wślizgu uderzył niecelnie po zagraniu Abramowicza. Legia nie może się odnaleźć.
18:48
18:47
Kacper Tobiasz bronił strzał Lee z jedenastu metrów! A trzeba było to zostawić Craciunowi.
18:46
Blackout Legii w defensywie trwa. Tym razem Augustyniak przy próbie wybicia piłki kopnął Kosidisa i Puszcza ma drugiego karnego.
18:43
Dla Nsame i Goncalvesa to już koniec na dziś, za nich wchodzą Gual i Augustyniak.
18:42
Tu Morishita nie utrzyma piłki, tu Kramer wybije w aut, tu Ziółkowski sfauluje. Poza pierwszą akcją, kiepsko Legia weszła w drugą połowę.
18:34
Złe wybicie Komara i po podaniu Luquinhasa miał wreszcie jakąś sytuację Nsame, ale strzelił niecelnie z dość ostrego kąta.
18:33
Zaczynamy drugą połowę.
18:19

Przerwa

Ciekawa pierwsza połowa, zwroty akcji i cztery gole. Liczymy na pójście za ciosem w drugiej połowie.
18:13

2-2!

Goncalves stracił piłkę przed własnym polem karnym na rzecz Blagaicia (kiwka nie w tę stronę), a pomocnik Puszczy świetnie strzelił z dalszej odległości tuż przy słupku.

Portugalski pomocnik Legii ostatnimi czasy coraz częściej nawala.
18:05
Legia chyba opanowała przebieg boiskowych wydarzeń. Puszcza po utracie drugiego gola nie potrafi zbliżyć się do bramki Tobiasza. Prędzej to goście zaraz znów coś strzelą.
17:56
Mówiliśmy o dobrych dniach Morishity, ale to samo można powiedzieć o Kramerze.

- gol z Piastem
 - dwie asysty z Broendby
- gol z Puszczą

A przecież on już więcej niż jedną nogą był w Turcji.
17:55

Legia znów prowadzi!

Vinagre zrehabilitował się za sprokurowanie karnego. Wrzucił w pole karne, a tam świetnie odnalazł się Kramer, który mocno strzelił w bliższy róg. Dobrą robotę bez piłki wykonał wcześniej Morishita, zabierając rywala swoim ruchem, dzięki czemu Vinagre miał większy komfort przy dośrodkowaniu.
17:49

1-1

Tobiasz wyczuł Craciuna, musnął piłkę, ale to było za mało. Szybkie wyrównanie.
17:46
No i już mamy rzut karny dla Puszczy! Vinagre zablokował ręką strzał Serafina, prosta decyzja.
17:45

0-1!

Ależ dni przeżywa Morishita! Dopiero co zdobył zwycięską bramkę w Kopenhadze, a teraz daje prowadzenie Legii w Niepołomicach. Goście skontrowali środkiem, Luquinhas miał dużo miejsce, podał do Japończyka, a ten precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego pakuje piłkę do siatki Komara.
17:43
Powinno być 1:0 dla Puszczy! Klasyka: zamieszanie w polu karnym, dobre dośrodkowania (Abramowicz), dobre zgranie (Serafin), tyle że na końcu zabrakło czystego dołożenia stopy (Kosidis). Było gorąco pod bramką Tobiasza.
17:41
Pierwsze 10 minut za nami. Puszcza nie zamierza przepraszać za to, że żyje. Już na początku próbowała nawiązać do słynnego rzutu wolnego z Lechem, ale tym razem wykonanie było gorsze. Potrafiła też fajnie poklepać na skrzydle i wywalczyć kolejny stały fragment.

Legia na razie miała jeden ciekawszy rzut rożny. Mało.
17:31
Zaczynamy. Na trybunach m.in. selekcjoner Michał Probierz.
17:23
Dodajmy, że jeśli chodzi o ligę, to także pierwszy występ od pierwszego gwizdka dla Kacpra Chodyny.
17:22
W Legii w wyjściowej jedenastce debiutuje Nsame. Powtarza się wariant z Morishitą ustawionym wyżej w środku.

Tobiasz - Jędrzejczyk, Ziółkowski, Kapuadi - Chodyna, Goncalves, Vinagre - Morishita, Luquinhas - Nsame, Kramer.
17:21
Czas na składy. W Puszczy po raz pierwszy od początku zagra Jakov Blagaić.
17:18
Przechodzimy do meczu Puszcza - Legia. Goncalo Feio wierzy w swoją drużynę, dlatego nie zdecydował się na przekładanie tego spotkania. W poprzednim sezonie "Wojskowi" dwa razy zremisowali z niepołomicką ekipą, więc teraz tym bardziej powinni być zmotywowani.
17:06
Tylko w 1 z 5 do tej pory rozegranych meczów 4. kolejki Ekstraklasy zobaczyliśmy więcej niż dwa trafienia. O godz. 17:30 wynik ten mogą poprawić zawodnicy Puszczy Niepołomice i Legii Warszawa, a o godz. 20:15 - Widzewa Łódź i Śląska Wrocław.
16:58
Z jednej strony Lechia Gdańsk zaprezentowała się dziś 100 razy lepiej niż w meczu z Lechem Poznań, aczkolwiek niedosyt w drużynie beniaminka musi być ogromny. Olbrzymi. Wielki. Gigantyczny.
16:52
Co czeka Zagłębie Lubin i Lechię Gdańsk w 5. kolejce? „Miedziowi” w sobotę zagrają z Lechem Poznań, a gdańszczanie w piątek z Puszczą Niepołomice.
16:46
Lechia Gdańsk, Stal Mielec i Korona Kielce - z wszystkich drużyn, które rozegrały już cztery mecze, trzy zespoły wciąż czekają na premierowe zwycięstwo w sezonie 2024/25.
16:41
KONIEC! LECHIA GDAŃSK 1:1 ZAGŁĘBIE LUBIN.

Remis to fatalny wynik gdańszczan. Powinniśmy w tym momencie pisać, że beniaminek wygrał 3:0, może 3:1, a zdołał wywalczyć tylko punkt z Zagłębiem Lubin, które nic szczególnego nie zaprezentowało. Oj, może być ciężko Lechii o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej, jeśli nie będą wygrywać spotkań, w których mają tyle stuprocentowych okazji strzeleckich.
16:34
Paweł Raczkowski doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.
16:31

Tak bramkę na 1:1 zdobył Václav Sejk.

16:30
16:28
Groźny strzał Václava Sejka. Bramkarz odbił piłkę na rzut rożny. Dobra zmiana trenera Fornalika.
16:26
Tak właściwie, to tylko dwóch osób związanych z Lechią nam szkoda. Trenera Szymona Grabowskiego, bo co on może za to, że jego podopieczni nie trafiają w bramkę z kilku metrów? Drugą osobą jest Camilo Mena, którego koledzy okradli dziś z asysty i dwóch asyst drugiego stopnia.
16:22
Ani trochę nie jest nam szkoda Lechii Gdańsk. „Festiwal nieskuteczności” w ich wykonaniu. Wyrównującego gola strzelił Václav Sejk, który wszedł na boisko kilka minut wcześniej. Wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska i wpisał się na listę strzelców.
16:22
76. MINUTA. I JEST BRAMKA WYRÓWNUJĄCA ZAGŁĘBIA LUBIN!
16:19
Zagłębie Lubin ma dziś ogrom szczęścia. Przecież tu powinno być 3:0 dla Lechii Gdańsk.
16:18
POWINNO BYĆ 2:0!

Conrado, coś ty chłopie zrobił? Tragiczny strzał z kilku metrów, tragiczny.
16:16
Zmian w składzie dokonał również trener Waldemar Fornalik. Od razu trzech.

Schodzą: Damian Dąbrowski, Mateusz Wdowiak i Dawid Kurminowski.
Wchodzą: Adam Radwański, Patryk Kusztal i Václav Sejk.
16:15
Arbiter liniowy podniósł chorągiewkę. I podjął prawidłową decyzję. Na spalonym Tomáš Bobček.
16:13
LECHIA STRZELIŁA DRUGIEGO GOLA, ALE ZOSTAŁ ANULOWANY!
16:11
67. minuta. Zmiana w Lechii Gdańsk. Schodzi Maksym Chłań, wchodzi Tomasz Wójtowicz.

To Ukrainiec zanotował asystę przy pierwszym trafieniu.
16:04
16:02
20.05.2023 - wtedy Lechia Gdańsk wygrała ostatni mecz w Ekstraklasie. Zespół z Pomorza ograł wówczas 1:0 Legię Warszawa.
16:00
TOMASZ PIEŃKO W SŁUPEK!

Piłkarz Zagłębia Lubin uderzył z ostrego kąta. Tylko słupek.
15:58
Beniaminek idzie po drugą bramkę. Karl Wendt wypracował sobie pozycję przed polem karnym, ale uderzył w sam środek.
15:53
Błąd Dominika Hładuna, który podawał do młodego obrońcy i Igora Orlikowskiego, który się zagapił. Tomáš Bobček zrehabilitował się za sytuację z pierwszej połowy i w 48. minucie dał swojej drużynie prowadzenie.

15:32
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - LECHIA GDAŃSK 0:0 ZAGŁĘBIE LUBIN.

Kurczę, może nie oglądaliśmy bramek, ale to było niezłe 45 minut. Zarówno Lechia, jak i Zagłębie mogły prowadzić, natomiast szwankowała skuteczność.
15:30
43. MINUTA. TOMASZ PIEŃKO OBOK BRAMKI!

Prosty zwód i płaskie uderzenie z dwudziestu metrów. Nieznacznie chybił w tej sytuacji Pieńko.
15:28
Camilo Mena mógł już mieć w tym meczu asystę i asystę drugiego stopnia. Przed chwilą świetnie uruchomił Dominika Piłę, to ten katastrofalnie dośrodkował.
15:25
Znów błąd Orlikowskiego. Coś stracił koncentrację w ostatnich minutach.
15:22
Miał teraz szczęście Igor Orlikowski. 18-latek stracił piłkę we własnym polu karnym, Tomáš Bobček nie trafił w bramkę.
15:19
Znaczy inaczej, Mateusz Grzybek z Zagłębia Lubin nie chciał mu zrobić krzywdy, on raczej cieszył się, że Ukrainiec nie zdążył do tej futbolówki.
15:16
Chłań „ukarany” - dostał piłką w wątrobę, leży na boisku.
15:14
ROZKRĘCIŁA SIĘ LECHIA GDAŃSK!

Brakowało kilkunastu centymetrów, żeby Maksym Chłań zamknął dośrodkowanie z prawej strony i pokonał Dominika Hładuna. Dostał dobrą piłkę od Meny, ale do niej nie zdążył.
15:11
BOBČEK - JAK ON TO ZEPSUŁ?!

Tomáš Bobček dostał piłkę na 4. metrze (słownie: czwartym) i... trafił w trybuny. To była świetna sytuacja gospodarzy. Lepszych mogą już dziś nie mieć.
15:08
21. minuta. Ciekawie rozegrany rzut rożny Lechii Gdańsk. Dominik Hładun zmuszony do interwencji, Iwan Żelizko zdecydował się wkręcić futbolówkę z narożnika.
15:04
KOLEJNA DOBRA SYTUACJA KURMINOWSKIEGO!

No nie mogą tak gdańszczanie wyprowadzać futbolówki. Łatwa strata, zagranie do napastnika Zagłębia Lubin, a ten przegrał pojedynek 1v1 z ukraińskim golkiperem.
15:01
Minął pierwszy kwadrans. Na razie przewagę ma Zagłębie Lubin, ale nieznaczną.
14:59
DOBRA PRÓBA DAWIDA KURMINOWSKIEGO!

Dośrodkowanie z prawej strony boiska i celny strzał głową Kurminowskiego. Gdyby napastnik „Miedziowych” nie trafił w sam środek bramki, mogłoby zrobić się 1:0 dla przyjezdnych.
14:56
Chyba oglądaliśmy celny strzał Lechii Gdańsk. Chyba, bo można próbę Conrado zaklasyfikować również jako podanie do bramkarza gości.
14:51
Kolumbijczyk może wziąć w tym aspekcie lekcję od Tomasza Neugebauera. 21-latek zdobył przecież efektowną bramkę z dystansu w starciu ze Śląskiem Wrocław.
14:50
3. MINUTA. BŁĄD DOMINIKA HŁADUNA!

Niecelne zagranie bramkarza Zagłębia. Camilo Mena spróbował wykorzystać błąd Dominika Hładuna i go przelobować, ale uderzył zbyt słabo.
14:47
24 sekundy - tyle czasu potrzebowało Zagłębie Lubin, żeby wejść w szesnastkę gdańszczan.
14:46
PIERWSZY GWIZDEK - ROZPOCZĘŁO SIĘ.
14:44
Zawodnicy wychodzą na murawę. Zaraz ruszamy i będziemy EKSCYTOWAĆ SIĘ WSPANIAŁYM PIŁKARSKIM WIDOWISKIEM.

A przynajmniej chcielibyśmy, żeby tak było...
14:41
Na sędziego tego starcia wyznaczony został Paweł Raczkowski.
14:38

Ostrzegamy defensorów i bramkarza „Miedziowych” - uważajcie na uderzenia z prawej nogi.

14:32
Jak radziły sobie oba zespoły w poprzednich kolejkach?

14:30
Trener Fornalik wystawił za to 10 Polaków i Portugalczyka, Luísa Matę.
14:29

Skład Zagłębia Lubin na mecz z Lechią Gdańsk:

14:28
Trener Lechii Gdańsk Szymon Grabowski postawił na międzynarodową wyjściową jedenastkę. Jeden Polak, trzech Ukraińców, dwóch Szwedów, Brazylijczyk, Francuz, Kolumbijczyk, Słowak i Bośniak.
14:26

Skład Lechii Gdańsk na mecz z Zagłębiem Lubin:

14:25
DZIEŃ DOBRY W NIEDZIELĘ!

Dziś kończą się niezbyt udane dla nas IO 2024 w Paryżu, ale na pocieszenie mamy Ekstraklasę. Zaczynamy od meczu Lechii Gdańsk z Zagłębiem Lubin. Pierwszy gwizdek o godz. 14:45.

W Weszło od początku 2021 roku. Filolog z licencjatem i magister dziennikarstwa z rocznika 98’. Niespełniony piłkarz i kibic FC Barcelony, który wzorował się na Lionelu Messim. Gracz komputerowy (Fifa i Counter Strike on the top) oraz stały bywalec na siłowni. W przyszłości napisze książkę fabularną i nakręci film krótkometrażowy. Lubi podróżować i znajdować nowe zajawki, na przykład: teatr komedii, gra na gitarze, planszówki. W pracy najbardziej stawia na wywiady, felietony i historie, które wychodzą poza ramy weekendowej piłkarskiej łupanki. Ogląda przede wszystkim Ekstraklasę, a że mieszka we Wrocławiu (choć pochodzi z Chojnowa), najbliżej mu do dolnośląskiego futbolu. Regularnie pojawia się przed kamerami w programach “Liga Minus” i "Weszlopolscy".