Legia ma fatalną statystykę. 80% celnych strzałów zakończyło się bramką

Autor:Bartosz Lodko

11 sierpnia 2024, 18:45 • 1 min czytania 38 komentarzy

Legia Warszawa do przerwy remisowała 2:2 z Puszczą. Zespół z Niepołomic dwukrotnie trafił w bramkę strzeżoną przez Kacpra Tobiasza (z dystansu oraz z rzutu karnego) i… zanotował dwa trafienia.

Drużyna Gonçalo Feio w czterech dotychczasowych meczach ligowych straciła cztery bramki. To wynik raczej przeciętny, ale też nie szczególnie słaby.

Problem w stolicy jest inny – w trakcie siedmiu rozegranych połów na bramkę „Wojskowych” oddano łącznie pięć celnych strzałów! Łatwo można więc policzyć, że 80% celnych strzałów przeciwników zakończyło się golem, a to już statystyka bardzo słaba.

Oznacza to również, że Kacper Tobiasz zdołał obronić zaledwie jeden strzał lecący w jego bramkę. Jeden. 22-latek zatrzymał wyłącznie uderzenie z dystansu autorstwa Damian Dąbrowskiego z Zagłębia Lubin.

Liczba celnych strzałów na bramkę Legii Warszawa w meczach ligowych:

• Legia Warszawa 2:0 Zagłębie Lubin – 1 celny strzał
  • Legia Warszawa 1:0 Korona Kielce – 0 celnych strzałów
  • Legia Warszawa 1:2 Piast Gliwice – 2 celne strzały
  • Legia Warszawa 2:2 (do przerwy) Puszcza Niepołomice – 2 celne strzały

Aktualizacja: Tobiasz w drugiej połowie meczu z Puszczą obronił rzut karny! A więc odrobinę podreperował tę słabą statystykę.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.