Manchester City z Tarczą Wspólnoty [WIDEO]

Paweł Marszałkowski

Opracowanie:Paweł Marszałkowski

10 sierpnia 2024, 18:46 • 2 min czytania 0 komentarzy

Podopieczni Pepa Guardioli zrewanżowali się za przegrany finał Pucharu Anglii i sięgnęli po Tarczę Wspólnoty. W rozegranych na Wembley derbach Manchesteru „Obywatele” pokonali „Czerwone Diabły” w rzutach karnych. Po 90 minutach był remis 1:1.

Coroczny mecz o Tarczę Wspólnoty to tradycyjna potyczka mistrzów Anglii ze zdobywcami krajowego pucharu. W Londynie doszło więc do powtórki tegorocznego finału FA Cup, w którym Manchester United pokonał City 2:1.

Nowy sezon Premier League wystartuje już za tydzień. Dla obu szkoleniowców mecz rozgrywany na Wembley był więc dobrą okazją do sprawdzenia formy zawodników, którzy nie tak dawno wrócili do treningów po urlopach przesuniętych z powodu występów w reprezentacjach narodowych.

Erik ten Hag postawił na następującą jedenastkę: Onana – Dalot, Maguire, Evans, Martinez – Casemiro, Mainoo – Amad, Mount, Rashford – Fernandes.

Z kolei Pep Guardiola posłał na murawę skład: Ederson – Lewis, Akanji, Dias, Gvardiol – Kovacić, O’Reilly, McAtee, Bobb, Doku – Haaland.

Na pierwszego gola trzeba było poczekać do 82. minuty. Prowadzenie „Czerwonym Diabłom” dał Alejandro Garnacho.

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry po strzale głową wyrównał Bernardo Silva. Portugalczyk został znakomicie obsłużony przez Oscara Bobba.

Więcej goli nie oglądaliśmy, więc arbiter spotkania Jarred Gillett zarządził serię rzutów karnych. Jako pierwszy spośród „Obywateli” do piłki podszedł Silva, jednak tym razem nie trafił do siatki. Ekipa ten Haga była w komfortowej sytuacji. Aż do czwartej serii, gdy „jedenastkę” zmarnował Jadon Sancho. W ósmej serii w ślady reprezentanta Anglii poszedł Jonny Evans, po czym do piłki podszedł Manuel Akanji…

Tym razem Szwajcar oddał bardzo pewny strzał i odetchnął z ulgą. Piłkarze Manchesteru City triumfowali i mogli unieść pierwsze trofeum w sezonie 2024/25.

Na powitanie z Premier League podopieczni Guardioli pojadą do Londynu, gdzie 18 sierpnia o godzinie 17:30 zmierzą się z Chelsea. Dwa dni wcześniej, czyli 16 sierpnia o 21:00, Manchester United podejmie Fulham.

Kaszub. Urodził się równo 44 lata po Franciszku Smudzie, co może oznaczać, że właśnie o nim myślał Adam Mickiewicz, pisząc słowa: „A imię jego czterdzieści i cztery”. Choć polskiego futbolu raczej nie zbawi, stara się pracować u podstaw. W ostatnich latach poznał zapach szatni, teraz spróbuje go opisać - przede wszystkim w reportażach i wywiadach (choć Orianą Fallaci nie jest). Piłkę traktuje jako pretekst do opowiedzenia czegoś więcej. Uzależniony od kawy i morza. Fan Marka Hłaski, Rafała Siemaszki, Giorgosa Lanthimosa i Emmy Stone. Pomiędzy meczami pisze smutne opowiadania i robi słabe filmy.