LIVE: Pogoń wyszarpała punkty. Gorgon znalazł sposób na Kochalskiego

Autorzy:Bartosz Lodko Paweł Marszałkowski

10 sierpnia 2024, 17:12 • 1 min czytania 8 komentarzy

W tym tygodniu Korona Kielce zatrudniła na stanowisku pierwszego trenera Jacka Zielińskiego. 63-letni szkoleniowiec w przeszłości był już związany z klubem z województwa świętokrzyskiego – prowadził go od lipca do grudnia 2000 roku. W swoim „debiucie” Zieliński zagra z Cracovią, czyli drużyną, którą także prowadził w karierze dwukrotnie. Wieczorem natomiast, a konkretnie o godz. 20:15, zobaczymy rywalizację Pogoni Szczecin ze Stalą Mielec.

Transmisja Live

22:25
No i co? To chyba tyle na dziś. Dwa mecze, trzy gole. Cracovia pokonuje Koronę, Pogoń wygrywa ze Stalą. I po sobocie. Na szczęście jutro niedziela. Co nas czeka?

22:17
Tymczasem Stal Mielec wciąż bez zwycięstwa w tym sezonie. W czterech meczach podopieczni Kamila Kieresia uciułali zaledwie punkcik (na inaugurację z Widzewem). Niżej w tabeli plasuje się jedynie Korona Kielce z gorszym bilansem bramkowym. Robi się gorąco?
22:14
Czwarty raz z rzędu Pogoń wygrywa na własnym terenie bez straty gola. Robi wrażenie.
22:10
Cierpliwie czekaliśmy na gola i było warto. Tak Alexander Gorgon znalazł sposób na Mateusza Kochalskiego:
22:08

KONIEC! 3 PUNKTY ZOSTAJĄ W SZCZECINIE

Gospodarze wyszarpali to zwycięstwo. Zasłużone zwycięstwo.
22:06
Minuta do końca, a w posiadaniu piłki Pogoń. Gospodarze mądrze bronią wyniku.
22:05
Kamil Kiereś wpuścił na murawę Dadoka, Bukowskiego i Assayega. Czy starczy im czasu?
22:03

90+4

Sędzia Damian Kos dolicza co najmniej cztery minuty.
22:02
22:01
Jens Gustafsson reaguje na gola i przeprowadza kolejną, ostatnią już zmianę. Biczachczjana zmienia Wojciech Lisowski.
21:58
Dosłownie sekundy po wejściu na murawę Gamboa dośrodkowuje na głowę Gorgona, a ten posyła piłkę do siatki. Gospodarze mają upragnionego gola! 1:0 i kilka minut do końca meczu.

21:55
Ostatnie 10 minut. To jak? Doczekamy się tych goli?
21:48
Biczachczjan kontra Kochalski:
21:46
Tym razem na zmianę zdecydował się trener Kiereś. Dawid Tkacz wszedł za Fryderyka Gerbowskiego.
21:43
Nie tylko my zastanawiamy się, dlaczego wciąż jest 0:0.
21:41

Pachnie golem

I znów Biczachczjan! I znów Kochalski!
21:39
Pierwsza zmiana. W 65. minucie Adrian Przyborek zmienia mało widocznego Patryka Paryzka.
21:37
Chwilę później znów groźnie po drugiej stronie. Dośrodkowuje Wahlqvist, a Leo Koutris uderza mocno z powietrza. Broni Kochalski.
21:34
Goście na moment przerwali dominację "Portowców". Głową uderza Guillaumier, broni Cojocaru.
21:30
W 57. minucie Wołkowicz ogląda żółtą kartkę za faul na Biczachczjanie.
21:28
Okej, powiedzmy, że "Portowcy" wyglądają na bardziej nakręconych niż w pierwszej połowie. Kolejny strzał oddał Biczachczjan, po raz kolejny zablokowany. Stal zamknięta na własnej połowie.
21:26
Atmosfera w Szczecinie jak zwykle top.
21:23
Już w pierwszych chwilach drugiej połowy ucierpiał Kiko Hinokio. Japończyk przeleżał na murawie dwie minuty, ale w końcu wstał i wygląda na gotowego do dalszej gry.
21:19
Bez zmian, jeśli chodzi o składy obu drużyn.
21:18

GRAMY

Drugą połowę rozpoczęli piłkarze Pogoni. Czekamy na gole, panowie!
21:16
A tutaj znajdziecie naszą relację z meczu Korony z Cracovią:
21:11
Póki co, żeby obejrzeć gole w sobotnich meczach Ekstraklasy, trzeba cofnąć się do pierwszego z dzisiejszych spotkań. Łapcie skrót:
21:08
Czekamy.
21:06
Schodzących do szatni piłkarzy pożegnały (dość nieśmiałe) gwizdy kibiców. Mimo świetnej sytuacji z samej końcówki pierwszej połowy, gospodarze grają mizernie. Co wymyśli Gustafsson na drugie 45 minut? Jeśli chce wygrać, coś wymyślić musi.
21:03

DO PRZERWY 0:0

21:02
Najlepsza sytuacja Pogoni! W rolach głównych młodzieżowcy. Równo w 45 minucie Paryzek głową zgrał piłkę do Łukasiak, a ten z kilku metrów strzelił nad poprzeczką. Powinno być 1:0.
20:59
W tak zwanym międzyczasie dwóch Fryderyków obejrzało żółtą kartkę: Gerbowski i Ulvestad.
20:56
Patryk Paryzek z pierwszą szansą na gola. Piłka trafiła pod nogi 18-letniego napastnika, a ten miał sporo czasu, by oddać strzał. Uderzył lewą nogą, ale bez szału. Do tego dobrze ustawiony był Mateusz Matras - po rykoszecie bez problemów interweniował Kochalski.
20:49
Trzeci celny strzał mielczan! Tym razem Szkurin, ale Cojocaru znów na posterunku! Robi się coraz ciekawiej.
20:45
Ruszyli goście! Sygnał do ataku dał Krzysztof Wołkowicz, który postanowił uderzyć z dystansu i zrobił to naprawdę nieźle, jednak Valentin Cojocaru dał radę. Chwilę później rumuński bramkarz znów musiał się natrudzić. I tak, w kilka chwil, to Stal objęła prowadzenie w statystyce celnych strzałów.
20:36
Co nie znaczy, że na gola już nie liczymy. Powiemy więcej: liczymy na minimum pięć goli!
20:35
Po cichu liczyliśmy na gola, a mamy pierwszą żółtą kartkę. Dla gości. Matthew Guillaumier sfaulował Fredrika Ulvestada.
20:31
Pierwszy kwadrans bez goli. Pogoń prowadzi grę.
20:29
Wspominaliśmy o problemach kadrowych Pogoni, ale Stal również zmaga się z urazami. W Mielcu zostali między innymi Krystian Getinger i Marvin Senger, a także Marco Ehmann, który kontuzjowany jest od początku sezonu.
20:23
Pierwsza groźna akcja Pogoni! Celnie uderzył Wahan Biczachczian, ale Mateusz Kochalski na posterunku.
20:20
Asysta Alvisa Jaunzemsa do Ilji Szkurina to było coś. Nie mamy nic przeciwko, żeby dziś obejrzeć podobną akcję.
20:17
Głównym arbitrem starcia Pogoni ze Stalą jest Damian Kos.
20:15

RUSZYLI!

Stal rozpoczęła od środka. Gramy!
20:14
Obie jedenastki już na murawie. Trwa przywitanie kapitanów i trenerów. Zaraz zaczynamy!
20:13
Poza Grosickim i Koulourisem, trener gospodarzy nie może skorzystać również z usług: Marcela Wędrychowskiego, Danijela Loncara i Mariusza Malca. Więcej o problemach kadrowych Pogoni możecie przeczytać TUTAJ.
20:10
Pogoń rozpoczyna z dwoma młodzieżowcami. Od pierwszej minuty na boisku zameldują się Kacper Łukasiak i Patryk Paryzek, który postara się zastąpić Efthymisa Koulourisa.
20:05

Skład Stali Mielec

Na taką jedenastkę postawił Kamil Kiereś:
20:00
Ani na boisku ani na ławce rezerwowych nie zobaczymy dziś Kamila Grosickiego. Powód? - Kamil ma drobne dolegliwości i wspólnie uznaliśmy, że odpocznie dla jego dobra. Mamy wartościowych zmienników i jestem bardzo ciekawy, jak dziś im pójdzie - tłumaczy Jens Gustafsson w przedmeczowej rozmowie w Canal+.
19:57

Skład Pogoni Szczecin

Czas na składy! Zaczynamy od gospodarzy.
19:53
Tymczasem przenosimy się na drugi koniec Polski - do Szczecina, gdzie intensywnie rozgrzewają się zawodnicy Pogoni i Stali Mielec. Pierwszy gwizdek punktualnie o 20:15.
19:47
07.03.2007 - Zagłębie Lubin 1:0 Odra Wodzisław Śląski.
10.08.2024 - Korona Kielce 0:2 Cracovia.

Zanim Jacek Zieliński wrócił do Korony, prowadził m.in. Grodzisk, Arkę Gdynia, Lecha Poznań, Polonię Warszawa, Termalikę, Cracovię czy Ruch Chorzów, natomiast ostatni raz poniósł porażkę w debiucie 17 lat temu.
19:37
Co czeka oba zespoły za tydzień? Cracovia uda się do Białegostoku, a Korona - do Wrocławia.
19:31
Cracovia zdobyła siedem „oczek” w czterech meczach. Uważamy, że to niezły wynik - taki na miarę ich potencjału.
19:29
19:27
Jedna zdobyta bramka w czterech meczach. Jak ofensywa Korony Kielce dalej będzie tak skuteczna, jak Szykawka, to za rok zawodnicy będą strzelać w pierwszej lidze.
19:26
KONIEC MECZU. CRACOVIA WYGRAŁA 2:0 Z KORONĄ KIELCE.

To był słaby powrót Jacka Zielińskiego do Ekstraklasy. Jego zespół przeważał przez pierwsze 10-15 minut, a później wyższy bieg włączyła Cracovia. „Pasy” zaprezentowały się solidnie i to dziś wystarczyło. Więcej niż solidny występ zanotował natomiast Virgil Ghiță, który zdobył bramkę i zanotował asystę.

No i jeszcze ten karny Szykawki. Co to miało być?!
19:22
Sędzia Wojciech Myć doliczył trzy minuty.
19:20
To nie były centymetry, bardziej metr od słupka.
19:18
O Jezusie, ależ to była fatalna próba.
19:18
SZYKAWKA NIE TRAFIŁ W BRAMKĘ!
19:17
Davíð Kristján Ólafsson zagrał futbolówkę ręką. Stuprocentowy karny.
19:16
88. MINUTA. RZUT KARNY DLA KORONY!
19:15
Piłkarze Korony Kielce za bardzo nie mają pomysłu, jak przebić się przez defensywę Cracovii. Przed chwilą beznadziejne zagranie Huberta Zwoźnego.
19:10
Michał Rakoczy i Jani Atanasov meldują się na boisku. Zastąpią Patryka Sokołowskiego oraz Filipa Różgę.
19:09
ZNÓW DAWID BŁANIK!

To była trudna, a zarazem bardzo dobra okazja. Dawid Błanik, stojąc na 20. metrze, kopnął z woleja na bramkę Korony. Jego wcześniejsza próba została zablokowana, a ta druga nie trafiła w światło bramki.
19:07
Cracovia ma przewagę dwóch bramek, a Korona Kielce musi gonić wynik. I niby się stara, ale tak naprawdę Ravas jest nieco bezrobotny.
19:02
GROŹNY STRZAŁ BŁANIKA ZABLOKOWANY!

Dawid Błanik otrzymał futbolówkę w polu karnym i huknął na bramkę. Defensywa „Pasów” zdołała zablokować tę próbę.
18:59
18:58
Otar Kakabadze zabawił się z rywalami. Ładny drybling, „siata” i faul.
18:56
18:55
64. minuta. Pierwsza zmiana Cracovii. Al-Ammari wchodzi na boisko za Maigaarda.
18:52
To drugi gol 31-latka w Ekstraklasie. Asystował Virgil Ghiță.
18:50
Błąd defensywy Korony, która pozwoliła, żeby Mick van Buren otrzymał prostopadłą piłkę z głębi pola. Holender pokonał Dziekońskiego i zrobiło się 2:0 dla Cracovii.
18:49
2:0 DLA CRACOVII!
18:49
59. minuta. Dwie zmiany w drużynie gospodarzy.

Schodzą: Adrián Dalmau i Wiktor Długosz.
Wchodzą: Jewgienij Szykawka i Danny Trejo.
18:46
Kamil Glik powstrzymał Wiktora Długosza i... spróbował przelobować z 40 metrów Dziekońskiego. Bramkarz Korony zdążył wrócić na linię.
18:42
Xavier Dziekoński faulowany. Stracił piłkę we własnym polu karnym, ten błąd mógł dużo kosztować kielczan.
18:39
Korona Kielce mocno rozpoczęła drugą połowę, aczkolwiek na razie bez konkretów.
18:34
ROZPOCZĘŁA SIĘ DRUGA POŁOWA.
18:32
Piłkarze wracają na boisko. Za chwilę początek drugiej połowy.
18:29
Minęło 315 minut sezonu 2024/25. Korona Kielce zdobyła w tym czasie tylko jedną bramkę...
18:24

Gol na 1:0.

18:19
PRZERWA - CRACOVIA PROWADZI 1:0 Z KORONĄ KIELCE.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, „Pasy” spokojnie się rozkręcały i prowadzą w Kielcach. Ale Korona również miała kilka sytuacji, czekamy na drugą połowę, która może dostarczyć trochę emocji.
18:17
Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.
18:14
KORONA BLISKA WYRÓWNANIA!

Nieznacznie pomylił się Miłosz Trojak, ale Ravas chyba kontrolował całą sytuację.
18:13
Trener Jacek Zieliński ostatni raz przegrał pierwszy mecz... 17 lat temu. Prowadził wówczas Odrę Wodzisław Śląski.
18:09
37. minuta. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zamieszanie w polu karnym i goście na prowadzeniu! Bramkę zdobył Virgil Ghiță.
18:08
1:0 DLA CRACOVII!
18:07
NIEZNACZNIE POMYLIŁ SIĘ HUBERT ZWOŹNY!

Defensor Korony uderzył zza szesnastki - niewiele brakowało, a mielibyśmy naprawdę efektowną bramkę.
18:05
Oj, zagotowało się w polu karnym Cracovii. Kamil Glik w emocjach odepchnął rywala, na jego szczęście skończyło się bez kartki.
18:01
Uratowała się teraz Cracovia. Gdyby Mariusz Fornalczyk przedryblował przeciwnika, zrobiłaby się naprawdę groźna sytuacja.
17:56
23. MINUTA. ZNÓW RÓZGA MÓGŁ STRZELIĆ GOLA!

Mick van Buren dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, dobrze ustawiony był Källman, lecz Fin nie trafił w bramkę, tylko w... zaskoczonego Filipa Rózgę. Gdyby mocniej uderzył w kolegę, ten być może zaskoczyłby również Dziekońskiego.

Oczywiście teoretycznie. Nie życzymy 18-latkowi, żeby ktoś zrobił mu krzywdę.
17:48
Cracovia dość niemrawo weszła w ten mecz, ale z minuty na minutę się rozkręca. Początek spotkania zdecydowanie ciekawszy niż we wczorajszym „hicie” kolejki.
17:46
Nuno zdecydował się na strzał z dystansu. Henrich Ravas bez większych problemów złapał futbolówkę.
17:41
Virgil Ghiță ukarany żółtą kartką. Nie poradził sobie z szybkością Wiktora Długosza.
17:39
8. MINUTA. PIERWSZA GROŹNA SYTUACJA CRACOVII!

Filip Rózga popędził prawą stroną boiska, wyszedł sam na sam z Dziekońskim. Mógł podać, ale zdecydował się na strzał - nie trafił w bramkę.
17:38

Mamy dziś w Kielcach swoich ludzi.

17:37
Korona Kielce miała nieźle zapowiadający się rzut wolny z prawej strony boiska. Dośrodkowanie w szesnastkę i... defensywa „Pasów” wybiła piłkę.
17:34
Korona Kielce spokojnie rozgrywa piłkę. Piłkarze Cracovii na razie nie podchodzą do przeciwników wysokim pressingiem.
17:31
KORONA KIELCE VS CRACOVIA. ZACZYNAMY!
17:27
Zawodnicy wychodzą na murawę stadionu w Kielcach. Sędzią głównym będzie Wojciech Myć.
17:23

Kto dziś będzie cieszył się ze zwycięstwa? „Pasy” słabo radzą sobie na wyjazdach, natomiast Korona Kielce wygrała tylko 2 z ostatnich 9 meczów z Cracovią.

17:20
Los chciał, że Zieliński na początek zmierzy się z Cracovią, a więc jego... poprzednim pracodawcą.
17:17
Trener Jacek Zieliński wraca na ławkę trenerską. Korona Kielce jest już 10. klubem, który będzie prowadził w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pod tym względem zrównał się z Czesławem Michniewiczem oraz Bogusławem Kaczmarkiem.

• Pogoń Szczecin vs Stal Mielec - godz. 20:15

Miał być jeszcze mecz Motoru Lublin z Jagiellonią Białystok, ale mistrz Polski go przełożył.

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.

Kaszub. Urodził się równo 44 lata po Franciszku Smudzie, co może oznaczać, że właśnie o nim myślał Adam Mickiewicz, pisząc słowa: „A imię jego czterdzieści i cztery”. Choć polskiego futbolu raczej nie zbawi, stara się pracować u podstaw. W ostatnich latach poznał zapach szatni, teraz spróbuje go opisać - przede wszystkim w reportażach i wywiadach (choć Orianą Fallaci nie jest). Piłkę traktuje jako pretekst do opowiedzenia czegoś więcej. Uzależniony od kawy i morza. Fan Marka Hłaski, Rafała Siemaszki, Giorgosa Lanthimosa i Emmy Stone. Pomiędzy meczami pisze smutne opowiadania i robi słabe filmy.