Feio: Wykonałem obowiązek. Myślę już tylko o kolejnym meczu

Patryk Stec

Autor:Patryk Stec

01 sierpnia 2024, 23:18 • 2 min czytania 4 komentarze

Legia Warszawa pewnie pokonała Caernarfon Town 5:0 i już myśli o przeciwniku w następnej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Po meczu głos zabrał Goncalo Feio, trener stołecznej ekipy.

To zwycięstwo piłkarzy, którym należą się gratulacje i pochwały. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle, ale jak wygrywamy przekonująco, to mam poczucie, że wykonałem obowiązek. Szczerze mówiąc, myślę już tylko o kolejnym spotkaniu – mówił Feio po meczu, cytowany przez legia.net.

Strzeliliśmy pięć goli – myślę, że jakbyśmy dołożyli jeszcze dwa, to też byłoby to sprawiedliwe. Cieszę się z kolejnego czystego konta. Dzięki temu zespół rośnie. Skutecznie broniliśmy dostępu do własnej bramki, co jest budujące.

Na boisku zameldował się Sergio Barcia, nowy stoper Legii. – Pokazał swoją charakterystykę. To stoper, który bardzo swobodnie czuje się z piłką. Myślę, że nawet w pierwszej połowie był jednym z tych zawodników, który dobrze wyglądał. Ma dużą wizję i kulturę gry.

Co ciekawe, Goncalo Feio wykorzystał w miarę bezpieczny wynik pierwszego spotkania, żeby przetestować różne nowe rozwiązania. Jednym z nich był Morishita, który zameldował się na środku pola. – Pozytywnie oceniam jego występ. Ryoya – szczególnie przy fazach przejściowych, jak jest trochę więcej przestrzeni – dał nam to, czego szukaliśmy u niego, wystawiając go na tej pozycji. Nie wydaje mi się, by obecność Morishity w środku pola była jednorazowym eksperymentem. To kolejna możliwość pod kątem zestawienia piłkarzy.

W trzeciej rundzie eliminacji stołeczny klub spróbuje pokonać Broendby Kopenhaga.

Od dziecka fan Realu Madryt i hiszpańskiej piłki, ale nieobce są mu realia klubów z niższych lig. Dużą część wolnego czasu spędza na czytaniu książek o służbach specjalnych, polityce i grze w Football Managera. Ma licencję UEFA C, więc ma papier na używanie słów "tercja", "baza" i "półprzestrzeń".