Bodo/Glimt jak Jagiellonia. Efektowne zwycięstwo z RFS Ryga

Opracowanie:Patryk Fabisiak

23 lipca 2024, 19:31 • 2 min czytania 2 komentarze

Mistrzowie Norwegii nie dali większych szans mistrzom Łotwy w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Bodo/Glimt rozbiło RFS Ryga 4:0 i to prawdopodobnie ten zespół będzie rywalem Jagiellonii Białystok na następnym etapie, jeżeli ta upora się w dwumeczu z FK Panevezys.

Bodo/Glimt nie miało litości dla swoich wtorkowych rywali już od samego początku spotkania. W 2. minucie trafili do siatki po raz pierwszy, a konkretnie zrobił to August Mikkelsen. Na kolejne bramki nie trzeba było długo czekać, bo już po kwadransie udało się strzelić kapitanowi norweskiego zespołu, Ulrikowi Saltnesowi, a jeszcze przed przerwą na 3:0 poprawił Oscar Kapskarmo.

W drugiej połowie Norwegowie nie zamierzali odpuszczać, ale w przeciwieństwie do pierwszej odsłony, byli wyjątkowo nieskuteczni. Oddali aż 13 strzałów, ale tylko jeden z nich znalazł drogę do bramki. Po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Mikkelsen.

Więcej trafień na stadionie w Bodo nie oglądaliśmy, a więc mecz zakończył się takim samym wynikiem, jak ten w Poniewieżu, gdzie Jagiellonia również pokonała rywala aż 4:0. Wygląda więc na to, że w III rundzie będziemy świadkami starcia mistrza Polski z mistrzem Norwegii. I przedstawiciel Ekstraklasy wcale nie musi być skazany na porażkę.

Bodo/Glimt nie ma najlepszej passy, jeżeli chodzi o starcia z polskimi zespołami. W sezonie 2021/2022 Norwegowie odpadli w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z Legią Warszawa, a w sezonie 2022/23 ponieśli klęskę z Lechem Poznań na etapie 1/16 finału Ligi Konferencji Europy.

Urodzony w 1998 roku. Warszawiak z wyboru i zamiłowania, kaliszanin z urodzenia. Wierny kibic potężnego KKS-u Kalisz, który w niedalekiej przyszłości zagra w Ekstraklasie. Brytyjska dusza i fanatyk wyspiarskiego futbolu na każdym poziomie. Nieśmiało spogląda w kierunku polskiej piłki, ale to jednak nie to samo, co chłodny, deszczowy wieczór w Stoke. Nie ogranicza się jednak tylko do futbolu. Charakteryzuje go nieograniczona miłość do boksu i żużla. Sporo podróżuje, a przynajmniej bardzo by chciał. Poza sportem interesuje się w zasadzie wszystkim. Polityka go irytuje, ale i tak wciąż się jej przygląda. Fascynuje go… Polska. Kocha polskie kino, polską literaturę i polską muzykę. Kiedyś napisze powieść – długą, ale nie nudną. I oczywiście z fabułą osadzoną w polskich realiach.