Hargreaves: Z Lewandowskim w składzie jesteście w stanie pokonać każdego

Opracowanie:Damian Popilowski

19 czerwca 2024, 17:58 • 2 min czytania 1 komentarz

Jak reprezentacja Polski poradzi sobie w dalszej fazie turnieju? Swoją opinię w rozmowie z serwisem „TVP Sport” wygłosił Owen Hargreaves.

Reprezentacja Polski przegrała 1:2 z Holandią w pierwszym starciu grupowym Euro 2024. Polacy rozpoczęli ten mecz bardzo dobrze i objęli prowadzenie już w 16. minucie, ale rywale zdążyli wyrównać w tej samej połowie, a pod koniec spotkania dołożyli kolejną bramkę, co sprawiło, że nasza kadra z boiska zejść musiała bez punktów.

Nie był to jednak mecz zupełnie bezbarwny w naszym wykonaniu, choć musieliśmy sobie radzić bez kapitana naszej reprezentacji, Roberta Lewandowskiego.

Na to uwagę zwrócił Owen Hargreaves, 42-krotny reprezentant Anglii:

Polska mi się podobała. Grała z wielkim sercem. Wspaniale było zobaczyć waszą drużynę. Adam Buksa bardzo dobrze zastąpił Roberta Lewandowskiego. Macie Piotra Zielińskiego i solidnych zawodników. Polska mnie pozytywnie zaskoczyła. Nie sądzę, że wygracie turniej, ale podobała mi się wasza taktyka i to, jak cieszyliście się tym meczem. Z Lewandowskim w składzie jesteście w stanie pokonać każdego. To przecież tylko jeden mecz. Jak będziecie mieli swój dzień, możecie sprawić tu niespodziankę – powiedział w rozmowie z TVP Sport.