Czwarta z rzędu porażka Polek w eliminacjach do Euro 2025

Opracowanie:Bartosz Lodko

04 czerwca 2024, 21:10 • 1 min czytania 16 komentarzy

Po raz kolejny zaczęło się od prowadzenia Polek, a skończyło na… drugiej z rzędu porażce z reprezentacją Niemiec. Kadra Niny Patalon przegrała we wtorek 1:3 w eliminacjach do Euro 2025.

„Biało-czerwone” zmierzyły się z Niemkami w miniony piątek. Już w 1. minucie na listę strzelczyń wpisała się Natalia Padilla Bidas, lecz jej trafienie nie zapewniło naszym piłkarkom chociażby punktu, bo ostatecznie Kinga Szemik czterokrotnie była zmuszona wyciągać futbolówkę z własnej siatki.

Wtorkowy mecz miał podobny scenariusz. Z tą różnicą, że bramkę dla Polski zdobyła w 12. minucie Dominika Grabowska, natomiast reprezentantki Niemiec były w stanie „zaledwie” trzykrotnie pokonać naszą bramkarkę.

Podopieczne Niny Patalon nie rozpoczęły najlepiej eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu. Po czterech kolejkach zawodniczki znad Wisły mają na koncie zero punktów i bilans bramkowy 3:13.

Reprezentacja Polski kobiet następną szansę na odniesienie pierwszego zwycięstwa w tegorocznych eliminacjach dostanie 12 lipca, gdy zmierzy się na wyjeździe z Austrią.

Polska 1:3 Niemcy
(Grabowska 12′ – Schüller 51′ i 69′, Bühl 77′)

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.