Bogusz z asystą. Kolejny świetny występ Polaka [WIDEO]

Opracowanie:Piotr Rzepecki

02 czerwca 2024, 08:58 • 2 min czytania 5 komentarzy

Mateusz Bogusz nie przestaje zadziwiać w rozgrywkach MLS. Polski pomocnik zanotował asystę w ostatnim ligowym meczu między Los Angeles FC a FC Dallas. Jego zespół wygrał 1:0, jest drugi w tabeli Konferencji Zachodniej.

Bogusz czuje się jak ryba w wodzie za oceanem, wydaje się, że jeszcze kilka niezłych meczów i może trafić na radary europejskich klubów z topowych lig. Łącznie w barwach Los Angeles FC ma 6 goli i 2 ostatnie podania.

Jego asysta w meczu z FC Dallas była imponująca. Polak dostał podanie z linii obrony, rozejrzał się i posłał kapitalną piłkę penetrującą do przodu. Jednym zagraniem zmylił defensywę rywali, dograł idealnie do Denisa Bouangi. Reprezentant Gabonu wykorzystał zagranie Polaka i na kwadrans przed końcem trafił na 1:0.

Więcej bramek nie zobaczyliśmy. Bogusz grał na placu do 89. minuty, na minutę przed końcem opuścił plac, w jego miejsce pojawił się Kei Kamara.

Przypomnijmy, Bogusz nie znalazł się w gronie powołanych na zbliżające się Euro. Michał Probierz w środku pola postawił m.in. na Kacpra Urbańskiego czy Tarasa Romanczuka. Według medialnych spekulacji Bogusz był na jego radarze, być może otrzyma powołanie po imprezie.

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.