Mateusz Bogusz z ładnym golem z rzutu wolnego w MLS [WIDEO]

Opracowanie:Arek Dobruchowski

26 maja 2024, 13:21 • 1 min czytania 2 komentarze

22-letni ofensywny pomocnik świetnie odnalazł się w MLS i wyrasta na kluczową postać Los Angeles FC. Tym razem Mateusz Bogusz zdobył gola bezpośrednio z rzutu wolnego, a jego drużyna, dzięki temu trafieniu, pokonała 1:0 Atlantę United.

Dla Polaka było to piąte ligowe trafienie w czternastym spotkaniu. Bogusz grał do 81. minuty w tym meczu, kiedy zmienił go Erik Duenas. W Atlancie United pełne 90 minut zaliczył reprezentant Polski Bartosz Slisz.

Los Angeles FC Bogusza plasuje się obecnie na czwartym miejscu w tabeli konferencji zachodniej, mając na koncie 24 punkty po 14 meczach, a Atlanta jest dwunasta w tabeli konferencji wschodniej z dorobkiem 13 punktów w 14 meczach.

Mateusz Bogusz przyszedł do Los Angeles FC pod koniec marca ubiegłego oku z Leeds United za milion euro. Rozegrał już dla tej drużyny 57 spotkań, w których strzelił 8 goli i zaliczył 9 asyst.

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.