Fiorentina w finale Ligi Konferencji. Skóraś i jego Club Brugge nie dali rady

Opracowanie:Damian Popilowski

08 maja 2024, 21:09 • 1 min czytania 1 komentarz

Drużyna Michała Skórasia walczyła dzielnie, lecz finalnie po remisie 1:1 to Fiorentina awansowała do finału Ligi Konferencji Europy.

Club Brugge mierzyło się dziś z Fiorentiną w półfinale LKE. W pierwszym spotkaniu drużyna polskiego skrzydłowego  uległa we Florencji 2:3.

Tym razem strzelanie zaczęło się w 20. minucie po sporych naciskach ze strony Belgów. Bramkę dla gospodarzy zdobył Maxim De Cuyper po świetnym dograniu Hansa Vanakena. Po kilku chwilach Fiorentina odpowiedziała strzałem Christiana Koame w poprzeczkę.

W drugiej połowie Fiorentina zdecydowanie się rozkręciła i zaczęła dominować na boisku, obiła raz słupek i raz poprzeczkę. Nie mogła znaleźć drogi do bramki, biła głową w mur, dlatego pachniało dogrywką.

Jednak w samej końcówce Brandon Mechele sfaulował w polu karnym Nzolę i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Z jedenastu metrów bezbłędnie trafił Lucas Beltran i więcej goli w tym spotkaniu nie zobaczyliśmy, co oznacza, że to Fiorentina przechodzi dalej i drugi raz z rzędu wystąpi w finale Ligi Konferencji Europy.