Cztery gole, nieuznana bramka i czerwona kartka na zapleczu [WIDEO]

Opracowanie:Piotr Rzepecki

05 maja 2024, 14:51 • 2 min czytania 2 komentarze

Wielkie emocje w meczu pierwszej ligi. Starcie między Bruk-Bet Termaliką Nieciecza a Polonią Warszawa zakończyło się remisem 2:2. „Słoniki” kończyły mecz w dziesiątkę, po tym jak w doliczonym czasie gry pierwszej połowy z boiska został wyrzucony Taras Zaviyskyi.

Wynik otworzyli gospodarze w 7. minucie gry. Podopieczni trenera Marcina Brosza trafili z rzutu rożnego, na głowę Wiktora Biedrzyckiego podał Adam Radwański.

Wyrównanie przyszło tuż przed przerwą. Z rzutu karnego uderzył Michał Bajdur, z kolei za przewinienie na rywalu w polu karnym czerwoną kartkę obejrzał Taras Zaviyskyi. Na początku drugiej odsłony na 1:2 uderzył Krzysztof Koton, który skończył kombinacyjny atak „Czarnych Koszul”.

Ostatni głos należał do Bruk-Bet Termaliki. W 55. minucie gospodarze strzelili, ale z uwagi na faul trafienie nie zostało uznane. Kilka minut później już jednak zdobyli prawidłową bramkę. Na wagę remisu uderzył Maciej Ambrosiewicz.

„Słoniki” zajmują 13. miejsce w tabeli. Mają pięć oczek przewagi nad strefą spadkową. Z kolei Polonia jest tuż nad kreską. Ma jeden punkt więcej od Resovii i najpewniej do końca będzie walczyła o przetrwanie.

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.