Szok! Ruch prowadzi we Wrocławiu ze Śląskiem 2:0

Opracowanie:Piotr Rzepecki

27 kwietnia 2024, 18:09 • 2 min czytania 3 komentarze

Nie potrafisz wygrać ani razu w tym sezonie na wyjeździe. Łącznie w tych rozgrywkach ledwie dwukrotnie potrafiłeś sięgnąć po komplet. To właśnie Ruch Chorzów w tej kampanii w pigułce. Z kolei dziś we Wrocławiu prawdziwa sensacja: po 27 minutach „Niebiescy” prowadzą 2:0.

Pierwsza bramka dla gości padła już w 11. minucie. Na skrzydle znalazł się Miłosz Kozak, który kapitalnie dojrzał w polu karnym Somę Novothny’ego, a Węgier mógł cieszyć się z drugiej bramki w tym sezonie dla beniaminka.

Ruch poszedł za ciosem. Drugi gol padł w 27. minucie, kiedy zakotłowało się pod bramką Rafała Leszczyńskiego. Filip Starzyński próbował pokonać bramkarza WKS-u, ale ostatecznie do bezpańskiej piłki dopadł Tomasz Wójtowicz i on dał drugą bramkę dla „Niebieskich”.

Wciąż oczywiście zespół Janusza Niedźwiedzią stoi nad przepaścią. Ewentualna wygrana we Wrocławiu będzie oznaczała, że Ruch awansuje na 17. miejsce i do bezpiecznej lokaty będzie tracił dziewięć punktów. Do zebrania dwanaście, przed Ruchem mecze z Lechem, Radomiakiem, Koroną i Cracovią.

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.