Niespodzianka na początek sezonu. Bartosz Zmarzlik poza podium GP Chorwacji

27 kwietnia 2024, 21:52 • 1 min czytania 0 komentarzy

Pierwsze zawody cyklu SGP przyniosły niespodziankę: dopiero na czwartej pozycji ukończył je Bartosz Zmarzlik. Najlepszy na torze w Chorwacji okazał się za to Jack Holder.

W Chorwacji wystartował dziś kolejny sezon Speedway Grand Prix. O obronę mistrzowskiego tytułu będzie walczył w nim Bartosz Zmarzlik, który może triumfować już po raz piąty w historii. Polak (podobnie zresztą jak co roku) jest faworytem numer jeden do zdobycia mistrzostwa świata.

Jak wyglądał przebieg dzisiejszej rywalizacji? Zmarzlik wygrał trzy biegi z pięciu i zajął finalnie drugie miejsce w klasyfikacji rundy zasadniczej GP Chorwacji, zaraz za plecami świetnie jeżdżącego Holdera. Do półfinałów awansował również drugi Polak, Dominik Kubera.

Na półfinale udział w Grand Prix zakończył Kubera, który zajął ostatnie miejsce w swoim biegu. Zmarzlik pokazał za to mistrzowską klasę na tym etapie, prowadząc w swoim wyścigu niemal od początku do końca. Finał należał już jednak do innych. Bartosz ostatecznie zajął 4. miejsce, a pierwsze zwycięstwo w tej edycji SGP padło łupem Holdera.