Nieodpowiedzialny Vidal. „Klub nie może tolerować takiego zachowania”

Bartosz Lodko

25 kwietnia 2024, 12:24 • 2 min czytania

Reklama
Nieodpowiedzialny Vidal. „Klub nie może tolerować takiego zachowania”

Lubimy piłkarzy ekstrawaganckich, czasem może nieco kontrowersyjnych, ale z drugiej strony nie można pochwalać niektórych zachowań. Do klubu Arturo Vidala drugi raz w tym miesiącu wpłynęła skarga w związku z nieodpowiedzialnym prowadzeniem pojazdów przez 36-latka.

Reklama

Reprezentant Chile w 2022 roku zdecydował się na powrót do Ameryki Południowej. Przez półtora roku występował w Brazylii, natomiast w styczniu przeniósł się do rodzimego Colo-Colo, z którego niemal dwie dekady temu trafił do Bayeru Leverkusen.

Z nieodpowiedzialnym zachowaniem zawodnika walczy aktualnie… „No Chat” – pozarządowa organizacja zajmująca się podnoszeniem świadomości obywateli i dążeniem do zmniejszenia wskaźnika wypadków drogowych.

„No Chat” – za pośrednictwem platformy „X” (dawniej Twitter) – drugi raz w ciągu ostatnich tygodni zgłosiła się do władz chilijskiego klubu z prośbą o podjęcie działań przeciwko pomocnikowi, który w mediach społecznościowych „chwali się” z korzystania ze smartphone’a w trakcie prowadzenia samochodu, co w Chile jest niedozwolone.

– Kierownictwo klubu nie może tolerować takiego zachowania sportowca będącego wzorem dla tysięcy ludzi – napisano na profilu organizacji.

Reklama

Na razie Colo-Colo nie wydało żadnego komunikatu w tej sprawie.

WIĘCEJ NA WESZŁO:

Reklama

Fot. FotoPyk

Bartosz Lodko

Swoją przygodę z Weszło, a w zasadzie z Weszło Junior, z którym jest związany od pięciu lat, rozpoczął od zagranicznego reportażu. Co prawda z oddalonej o kilkanaście kilometrów od polskiej granicy Karwiny, ale to już szczegół. Ma ten problem, że naprawdę za żadną drużynę nie trzyma kciuków, chociaż czasem może i by chciał.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Lider klasyfikacji kanadyjskiej MŚ był blisko Ekstraklasy. Niezwykłe losy Undava

Kacper Korpak
1
Lider klasyfikacji kanadyjskiej MŚ był blisko Ekstraklasy. Niezwykłe losy Undava

Inne ligi zagraniczne

Reklama
Ekstraklasa

Jeszcze niedawno grał w II lidze. Teraz podpisał kontrakt z mistrzem kraju

Wojciech Piela
4
Jeszcze niedawno grał w II lidze. Teraz podpisał kontrakt z mistrzem kraju