Juventus zwycięża w półfinale Pucharu Włoch! Milik bohaterem [WIDEO]

Opracowanie:Damian Popilowski

23 kwietnia 2024, 23:23 • 2 min czytania 10 komentarzy

Juventus przegrał 1:2 z Lazio w meczu rewanżowym półfinału Pucharu Włoch, lecz to turyńczycy ostatecznie awansowali do finału. Nieoczekiwanym bohaterem okazał się Arkadiusz Milik, który zdobył w 83. minucie gola na wagę zwycięstwa.

23 kwietnia Lazio mierzyło się na własnym stadionie z Juventusem w starciu rewanżowym półfinału Pucharu Włoch. Pierwsze spotkanie skończyło się wynikiem 2:0 dla drużyny z Turynu, dlatego tym razem stołeczni szybko musieli wziąć się do roboty.

I dokładnie tak się stało.  Już w 12. minucie bramkę zdobył Valentin Castellanos strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na kolejne trafienie czekaliśmy do drugiej połowy, a konkretnie do 48. minuty – do siatki znów trafił Castellanos. To zapewniło remis w dwumeczu i przedłużyło nadzieje gospodarzy, których katem okazał się nie kto inny, a dobrze nam znany Arkadiusz Milik. 30-letni napastnik znalazł się w odpowiednim miejscu w polu karnym, aby tylko dostawić nogę i wpakować piłkę do siatki:

Mimo wygranej w rewanżu, to do wielkiego finału awansowała „Stara Dama”, a wprowadził ją tam nie kto inny, jak Milik. Drużyna Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika zmierzy się o trofeum z wygranym pary Fiorentina – Atalanta. W pierwszym meczu we Florencji lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 1:0. Rewanż w Bergamo w środę 24 kwietnia.