Kuriozalna bramka Piaseckiego. Druga w barwach Piasta [WIDEO]

Opracowanie:Patryk Fabisiak

15 kwietnia 2024, 19:45 • 2 min czytania 1 komentarz

Fabian Piasecki strzelający bramkę, to coś, co nie zdarza się często, więc tym bardziej należy docenić jego trafienie w meczu z Zagłębiem. Napastnik Piasta swoją drugą bramkę w barwach tego klubu zdobył w kuriozalnych okolicznościach.

Piasecki trafił do Piasta Gliwice w zimowym okienku transferowym z Rakowa Częstochowa. Z transferem 28-latka wiązano spore nadzieje, które wciąż pozostają tylko nadziejami, choć ostatnio jego gra zaczyna wyglądać coraz lepiej. Pierwsze trafienie w nowym klubie napastnik zaliczył 17 marca w przegranym 1:3 meczu z Legią Warszawa, a teraz dołożył kolejne.

Piasecki wyszedł w pierwszym składzie na poniedziałkowy mecz z Zagłębiem Lubin i szczęście uśmiechnęło się do niego w 27. minucie. 28- latek najlepiej odnalazł się w polu karnym, w którym zamieszanie wywołał wrzut z autu autorstwa Patryka Dziczka. Napastnik Piasta dopadł do bezpańskiej piłki, dzióbnął ją szpicem buta i ta jakimś cudem wturlała się do bramki pod jednym z obrońców i bramkarzem gości, Sokratisem Dioudisem. Było to trafienie na 2:0, ponieważ 10 minut wcześniej prowadzenie gospodarzom dał Jakub Czerwiński.

Niestety Fabian Piasecki nie miał zbyt długo uśmiechu na twarzy, ponieważ już kilka minut później musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Zastąpił go Tihomir Kostadinov.

Urodzony w 1998 roku. Warszawiak z wyboru i zamiłowania, kaliszanin z urodzenia. Wierny kibic potężnego KKS-u Kalisz, który w niedalekiej przyszłości zagra w Ekstraklasie. Brytyjska dusza i fanatyk wyspiarskiego futbolu na każdym poziomie. Nieśmiało spogląda w kierunku polskiej piłki, ale to jednak nie to samo, co chłodny, deszczowy wieczór w Stoke. Nie ogranicza się jednak tylko do futbolu. Charakteryzuje go nieograniczona miłość do boksu i żużla. Sporo podróżuje, a przynajmniej bardzo by chciał. Poza sportem interesuje się w zasadzie wszystkim. Polityka go irytuje, ale i tak wciąż się jej przygląda. Fascynuje go… Polska. Kocha polskie kino, polską literaturę i polską muzykę. Kiedyś napisze powieść – długą, ale nie nudną. I oczywiście z fabułą osadzoną w polskich realiach.