Świetny mecz Makowskiego na Węgrzech: piękny gol i dwie asysty [WIDEO]

Przemysław Michalak

Opracowanie:Przemysław Michalak

13 kwietnia 2024, 19:07 • 1 min czytania 0 komentarzy

Rafał Makowski przypomniał o sobie w węgierskiej ekstraklasie. Pomocnik Kisvardy znakomicie wypadł w wygranym aż 4:1 meczu z Ujpestem.

Polak w pierwszej połowie prostopadłymi podaniami asystował przy pierwszym i drugim golu swojej drużyny. Po przerwie fantastycznym strzałem zza pola karnego osobiście ustalił wynik.

Tym samym Makowski w jednym spotkaniu zaliczył więcej ofensywnych konkretów niż we wszystkich wcześniejszych ligowych spotkaniach tego sezonu. Dotychczas miał na koncie tylko dwie asysty. Konkretniejszy był w Pucharze Węgier, gdzie dwie bramki zdobył i dwie wypracował.

Mimo tego zwycięstwa sytuacja Kisvardy pozostaje bardzo trudna. Nadal zajmuje ona przedostatnie miejsce w tabeli i traci aż 10 punktów do strefy bezpiecznej.

Jeżeli uznać, że prowadzenie stronki o Realu Valladolid też się liczy, o piłce w świecie internetu pisze już od dwudziestu lat. Kiedyś bardziej interesował się ligami zagranicznymi, dziś futbol bez polskich akcentów ekscytuje go rzadko. Miał szczęście współpracować z Romanem Hurkowskim pod koniec jego życia, to był dla niego dziennikarski uniwersytet. W 2010 roku - po przygodach na kilku stronach - założył portal 2x45. Stamtąd pod koniec 2017 roku do Weszło wyciągnął go Krzysztof Stanowski. I oto jest. Najczęściej możecie czytać jego teksty dotyczące Ekstraklasy – od pomeczówek po duże wywiady czy reportaże - a od 2021 roku raz na kilka tygodni oglądać w Lidze Minus i Weszłopolskich. Kibicowsko nigdy nie był mocno zaangażowany, ale ostatnio chodzenie z synem na stadion sprawiło, że trochę odżyła jego sympatia do GKS-u Tychy. Dodając kontekst zawodowy, tym chętniej przyjąłby długo wyczekiwany awans tego klubu do Ekstraklasy.