Cristiano Ronaldo wyrzucony z boiska w prestiżowym starciu [WIDEO]

Paweł Wojciechowski

Autor:Paweł Wojciechowski

09 kwietnia 2024, 09:58 • 2 min czytania 2 komentarze

Cristiano Ronaldo otrzymał czerwoną kartkę w spotkaniu z Al-Hilal w ramach Superpucharu Arabii Saudyjskiej. Portugalczyk musiał opuścić boisko w 85. minucie, a jego Al-Nassr przegrało 1:2 i nie zagra w czwartkowym finale tych rozgrywek.

W półfinale Superpucharu los zetknął ze sobą dwie najlepsze drużyny Saudi Pro League. Al-Hilal od września 2023 w 35 kolejnych meczach tylko wygrywa, a Al-Nassr z Cristiano Ronaldo w składzie, niewiele jej ustępuje. Tylko te dwie drużyny walczą już o mistrzostwo, choć przewaga Al-Hilal w tabeli wynosi już dwanaście punktów i może być trudna do zniwelowania. Reszta ligowej stawki jest już daleko z tyłu.

Oba zespoły przed tym sezony ściągnęły w swoje szeregi sporo gwiazd znanych z europejskich boisk, które, wsparte przez etatowych reprezentantów Arabii Saudyjskiej, zdominowały ligę. Poniedziałkowe starcie o awans do finału Superpucharu miało być miernikiem rzeczywistej siły Al-Hilal.

Choć pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, to w drugiej faworyci zadali dwa szybkie ciosy w kilkanaście minut. Bramki dla Al-Hilal strzelili Salem Al-Dawsari i Malcom. Frustracja graczy Al-Nassr  była coraz bardziej widoczna, a upust swoim emocjom dał też kapitan zespołu, Cristiano Ronaldo.

Odepchnął i uderzył rywala, który nie chciał oddać mu piłki, aby Portugalczyk mógł szybko wznowić grę wyrzutem z autu. Sytuacja miała miejsce w 85. minucie spotkania. Sędzia nie miał wyjścia i odesłał 39-latka do szatni, a ten najpierw próbował negocjować z arbitrem, a potem ironicznie bił brawo i wyśmiewał jego decyzję.

Grające w osłabieniu Al-Nassr zdołało jeszcze w doliczonym czasie gry zdobyć bramkę kontaktową autorstwa Sadio Mane, ale to Al-Hilal zagra w finale Superpucharu, w którym wcześniej zameldował się już Al-Ittihad. Zespół ten awansował po zwycięstwie 2:1 z Al-Wehda, a jedną z bramek strzelił Karim Benzema, dla którego było to pierwsze trafienie w tym roku kalendarzowym i pierwsze od sławnego „zniknięcia” w grudniu ubiegłego roku.

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.