Szczęsny i Zieliński docenieni we Włoszech: Interwencja za trzy punkty

Opracowanie:Damian Popilowski

08 kwietnia 2024, 08:49 • 2 min czytania 3 komentarze

Jeden zdobył bramkę, drugi uratował zespół od utraty bramki. Piotr Zieliński i Wojciech Szczęsny zostali docenieni we włoskiej prasie.

Juventus mierzył się na własnym stadionie w meczu ligowym z Fiorentiną. Drużyna Wojciecha Szczęsnego wygrała to spotkanie 1:0 i duża w tym zasługa Polaka, który popisał się w tym starciu świetną paradą

Włoskie media doceniły występ 33-latka, zaznaczając, że jego interwencja w drugiej połowie była kluczowa:

Bardzo dobra pierwsza połowa, a w drugiej sięgnął po piłkę po strzale Gonzaleza. Odbił ją na poprzeczkę i uratował zwycięstwo – czytamy w “corriere.it”.

W pierwszej połowie bez wielkich interwencji. W drugiej zatrzymał łatwy strzał Baraka. Trudności sprawił mu za to Gonzalez. To była interwencja za trzy punkty – dodał włoski Eurosport.

SSC Napoli wygrało na wyjeździe 4:2 z Monzą w spotkaniu 31. kolejki Serie A. Swój wkład w ten wynik miał Piotr Zieliński, który rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, a w 61. minucie popisał się znakomitą bramką sprzed pola karnego. Było to pierwsze trafienie 29-letniego pomocnika od października.

We Włoszech pozytywnie oceniono także występ Zielińskiego. „La Gazetta dello Sport” przyznała mu jedną z najwyższych ocen w tym spotkaniu, argumentując to wkładem Polaka w grę i wspaniałą bramką:

Przez moment był zagubiony. Później jednak przyspieszał i kreował grę oraz zdobył świetną trzecią bramkę – czytamy.