Szymon Włodarczyk z awansem do finału Pucharu Austrii

Paweł Wojciechowski

Opracowanie:Paweł Wojciechowski

05 kwietnia 2024, 08:43 • 2 min czytania 0 komentarzy

Austriacki Sturm Graz, którego zawodnikiem jest Szymon Włodarczyk, pokonał w półfinałowym meczu Pucharu Austrii FC Salzburg i awansował do finału rozgrywek.

Obie drużyny zmierzyły się na Red Bull Arena w Salzburgu i choć prowadzenie objęli gospodarze, to pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Po przerwie strzelanie rozpoczęli goście prowadząc najpierw 3:1, a potem 4:2. W samej końcówce Aleksa Terzić z Salzburga ustalił wynik na 3:4 i to gracze Sturmu awansowali do finału. W finale na drużynę z Grazu czeka już Rapid Wiedeń. Spotkanie odbędzie się 1 maja w Klagenfurcie.

21-letni Polak całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Syn byłego reprezentanta Polski, Piotra Włodarczyka, do tej pory zagrał w czterech meczach w rozgrywkach Pucharu Austrii i w jednym z nich zaliczył hat-tricka. We wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, w 39 spotkaniach strzelił dziewięć goli i zanotował dwie asysty. W ostatnich tygodniach pełni jednak głównie rolę zmiennika.

Obie drużyny zajmują też dwa pierwsze miejsca w austriackiej Bundeslidze. Salzburg prowadzi w tabeli i ma pięć punktów przewagi nad drugim Sturmem Graz.

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.