Sebastian Szymański zanotował asystę. Drużyna Polaka doskakuje do lidera [WIDEO]

Autor:Piotr Rzepecki

04 kwietnia 2024, 08:29 • 1 min czytania 0 komentarzy

Wreszcie Sebastian Szymański wpisał się do protokołu meczowego. Były pomocnik m.in. Legii Warszawa czekał aż 12 spotkań na bramkę lub asystę. Przeciwko Adanie Demirspor zapisał ostatnie podanie. Jego wrzutka ze stałego fragmentu gry do Serdara Dursuna zakończyła się trafieniem na 4:2.

Szymański w tym sezonie szedł jak burza. Od początku rozgrywek notował fantastyczne liczby, strzelał, asystował, zostając przy tym idolem kibiców Fenerbahce. W połowie stycznia jednak się zatrzymał, przeciwko Gaziantep FK zanotował asystę i od tego czasu nie był w stanie ani strzelić, ani zapisać ostatniego podania. Czekał dwanaście meczów na przełamanie.

Przeciwko Adanie Demirspor zagrał cały mecz. Złapał żółtą kartkę, a na kilka minut przed końcem jego podanie z rzutu wolnego okazało się bezbłędne i bramkę po jego piłce strzelił Dursun, ustalając wynik meczu.

Pomocnik powołany przez Michała Probierza na marcowe baraże, zagrał w tym sezonie w barwach Fenerbahce aż 47 meczów. Może się pochwalić świetnymi liczbami – strzelił 12 goli, zanotował 15 asyst.

Drużyna 24-latka zajmuje drugie miejsce w tabeli tureckiej ekstraklasy. Do Galatasaray traci dwa oczka.

Urodził się dzień po Kylianie Mbappe. W futbolu zakochał się od czasów polskiego trio w Borussi Dortmund. Sezon 2012/13 to najlepsze rozgrywki ever, przynajmniej od kiedy świadomie śledzi piłkarskie wydarzenia. Zabawy z kotem Maurycym, Ekstraklasa, powieści Stephena Kinga.