Piotrowski: Chcę się po prostu cieszyć grą

Dariusz Skrzypek

Opracowanie:Dariusz Skrzypek

21 marca 2024, 22:58 • 2 min czytania 1 komentarz

Jakub Piotrowski? Z Estonią – top. Pomocnik Łudogorca dzisiejszego wieczoru zanotował i bramkę, i asystę. Nie da się ukryć, że od dłuższego czasu jest w fantastycznej formie. Opowiedział o tym na gorąco, zaraz po meczu, w TVP Sport.

Jakub Piotrowski dał z siebie dziś wszystko, ale w jego przypadku to już jest reguła. Ten pomocnik od dłuższego czasu gra na najwyższym poziomie i zdaje sobie z tego sprawę. Nie przywiązuje jednak do tego większej wagi, chcąc po prostu cieszyć się swoją grą.

Mam za sobą fajny okres. Cały sezon jak na razie jest udany, i w klubie i w reprezentacji. Myślałem sobie dziś rano, że chcę się tym czasem po prostu cieszyć. Czerpać radość z gry i przy okazji dołożyć jakieś cyferki, tak jak dzisiaj.

Tak z kolei 26-latek opisał przebieg meczu: – To była pełna kontrola. Strzeliliśmy na 1:0, potem mogliśmy jeszcze w pierwszej połowie dołożyć kilka bramek. Ale na boisku czuliśmy się pewnie, w drugiej połowie przyspieszyliśmy i udało nam się zamknąć ten mecz.

Następnie wrócił do kwestii swojego gola z dystansu. Według Piotrowskiego, nie bez znaczenia dla tego trafienia było podejście, jakie ma wobec zawodników Michał Probierz. Selekcjoner ma regularnie prosić swoich podopiecznych o odważniejszą grę na przedpolu pola karnego.

Trener ciągle powtarza, nie tylko mi, że mamy fajne uderzenie i mamy szukać prób z dystansu. Zachęcał, zachęcał i w końcu uderzyłem – opowiadał.

Na sam koniec odniósł się do kwestii zbliżającego się meczu z Walią. Wśród Polaków nie panuje żaden strach, a raczej pewność siebie. Szczególnie po takim meczu jak dziś.

Walia to ciężki przeciwnik, zwłaszcza u siebie w domu. No, ale co? Trzeba to wygrać, wszystkie ręce na pokład i dajemy z siebie wszystko.

Więcej na Weszło:

Z wykształcenia dziennikarz, a z zawodu ekspert od marketingu internetowego. Na weszło.com dbam o merytorykę treści dotyczącej zakładów bukmacherskich i obstawiania wydarzeń sportowych. Wszystko po to, byś otrzymywał wiarygodne informacje, prosto podane.