Reklama

Skandal w V lidze. Rodzina i bliscy piłkarzy Sparty Szamotuły zaatakowani przez pseudokibiców

Szymon Piórek

Autor:Szymon Piórek

16 marca 2024, 23:24 • 2 min czytania 54 komentarzy

Do bardzo nieprzyjemnej sytuacji doszło w V lidze pierwszej grupie wielkopolskiej. Po spotkaniu Naszej Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski miejscowi kibice zaatakowali rodzinę i bliskich Sparty Szamotuły. 

Skandal w V lidze. Rodzina i bliscy piłkarzy Sparty Szamotuły zaatakowani przez pseudokibiców

Starcie między Naszą Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski a Spartą Szamotuły było pierwszym meczem rundy wiosennej V ligi pierwszej grupy wielkopolskiej. Gospodarze wygrali 4:2, a kilka chwil po końcowym gwizdku sędziego rodzina i bliscy piłkarzy gości zostali zaatakowani przez pseudokibiców Dyskobolii.

Do prawdziwego skandalu doszło w doliczonym czasie gry drugiej połowy spotkania. Grupa miejscowych PSEUDOKIBICÓW Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski zaatakowała naszych kibiców. Zaznaczamy, że nie było żadnej zorganizowanej grupy kibicowskiej z Szamotuł. Głównym celem pseudokibiców były rodziny z dziećmi oraz partnerki naszych zawodników. Jesteśmy zbulwersowani tym, co się wydarzyło. Na nagraniu wideo z incydentu widać jednoznacznie jak agresywni kibice Grodziska rzucają się na rodziny z dziećmi i bliskich naszych zawodników, którzy jak zawsze wspierają nas na każdym meczu. Mamy nadzieję, że ten post wywoła oburzenie w całym piłkarskim środowisku – opisano w poście na Facebooku Sparty, publikując wideo z całego zajścia.

Na filmie widać jak dziewczyna jednego z zawodników została uderzona i okradziona z szalika Sparty. W niedzielę Dyskobolia ma odnieść się do całego zajścia w oficjalnym oświadczeniu. Na razie klub z Grodziska Wielkopolskiego tylko przeprosił pokrzywdzone osoby.

Reklama

W chwili obecnej możemy jedynie przeprosić za te karygodne sceny i stres, jaki one wywołały u osób postronnych. Zdając sobie sprawę z tego, że samo słowo „przepraszam” nie jest współmierne do oczekiwań osób postronnych, a zwłaszcza poszkodowanych – napisała Dyskobolia na Facebooku.

Dyskobolia jest obecnie liderem V ligi. Sparta zajmuje natomiast dziesiąte miejsce.

WIĘCEJ NA WESZŁO:

Fot. Newspix

Urodzony z piłką, a przynajmniej tak mówią wszyscy w rodzinie. Wspomnienia pierwszej koszulki są dość mgliste, ale raz po raz powtarzano, że był to trykot Micheala Owena z Liverpoolu przywieziony z saksów przez stryjka. Wychowany na opowieściach taty o Leszku Piszu i drużynie Legii Warszawa z lat 80. i 90. Były trzecioligowy zawodnik Startu Działdowo, który na rzecz dziennikarstwa zrezygnował z kopania się po czole. Od 19. roku życia związany z pisaniem. Najpierw w "Przeglądzie Sportowym", a teraz w"Weszło". Fan polskiej kopanej na różnych poziomach od Ekstraklasy do B-klasy, niemieckiego futbolu, piłkarskich opowieści historycznych i ciekawostek różnej maści.

Rozwiń

Najnowsze

Niższe ligi

Komentarze

54 komentarzy

Loading...