Media o Zalewskim: Przypominał baletnicę, jedyny przegrany tego spotkania

Opracowanie:Damian Popilowski

15 marca 2024, 12:57 • 2 min czytania 0 komentarzy

To nie był najlepszy mecz w karierze Nicoli Zalewskiego. AS Roma awansowała do ćwierćfinału Ligi Europy, lecz nie zachwyciła w starciu rewanżowym. Włoska prasa nie oszczędziła przy tym reprezentanta Polski.

14 marca AS Roma przegrała na wyjeździe 0:1 z Brighton w starciu rewanżowym Ligi Europy. Pomimo wygranej gospodarzy, w dwumeczu lepsza okazała się włoska drużyna, dlatego to właśnie ona zameldowała się w ćwierćfinale.

Nicola Zalewski pojawił się w wyjściowej jedenastce, lecz na tym koniec dobrych wiadomości. 22-latek nie wniósł niczego konkretnego do gry i został zmieniony w 73. minucie przez Diego Llorente. Włoska prasa nie oceniła zbyt dobrze występu reprezentanta Polski:

Niemal nieobecny w ataku. To nie przypadek, że na ostatnie dwadzieścia minut De Rossi poświęcił go, aby dodać obrońcę – skomentował włoski Eurosport.

Jedyny przegrany tego spotkania – skomentował włoski portal “Sky”, który przyznał Zalewskiemu najniższą notę z całej drużyny.

Często przypominał baletnicę, napinając się i grając w mało harmonijny sposób. W niezręczny sposób oddał rzut rożny i połowę asysty zespołowi Brighton. Popełniał błędy, które postawiły Romę w trudnościach pod presją Anglików. W drugiej połowie jego sytuacja nieznacznie się poprawiła, choćby dlatego, że wkraczał w mniej dramatyczne akcje. Rzadko wykorzystuje okazję, gdy zaczyna mecz od początku – czytamy na “forzaroma.info”.