Klopp: Naprawdę myślę, że Musiałowski jest gotowy

Opracowanie:Damian Popilowski

15 marca 2024, 09:14 • 2 min czytania 3 komentarze

Mateusz Musiałowski otrzymał szansę w meczu 1/8 finału Ligi Europy pomiędzy Liverpoolem a Spartą Praga. Po ostatnim gwizdku został pochwalony przez Juergena Kloppa na konferencji pomeczowej.

Pierwsze starcie Liverpoolu ze Spartą Praga zakończyło się wynikiem 5:1, dlatego “The Reds” mieli już niemalże zagwarantowane miejsce w ćwierćfinale Ligi Europy. Rewanż również nie zagroził w żadnej sposób drużynie Kloppa, bowiem ta po czternastu minutach prowadziła już czterema golami po trafieniach Darwina Nuneza, Bobby’ego Clarka, Mohameda Salaha oraz Cody’ego Gakpo. Przy korzystnym wyniku, swoją szansę na debiut otrzymał 20-letni Mateusz Musiałowski, który pojawił się na boisku w 74. minucie, zmieniając Clarka.

Po ostatnim gwizdku otrzymał jeszcze pochwałę od słynnego szkoleniowca:

Zawodnicy rozwijają się różnie. To wyjątkowy talent, ale oczywiście tutaj, w klubie, postrzegamy futbol w specyficzny sposób i naprawdę myślę, że Musiałowski jest teraz gotowy. Dlatego dostał swoją szansę na boisku. Mieliśmy kilku zawodników do wyboru, ale pomyślałem: “dajmy mu te kilka minut, bo na to czekał wystarczająco długo” – powiedział Klopp.

Ostatecznie Liverpool wygrał 6:1 i awansował do kolejnej fazy rozgrywek. Swojego następnego przeciwnika pozna podczas losowania, które odbędzie się dziś o godzinie 13:00.