Wielki skandal po meczu w Serie A. Trener zaatakował napastnika rywali [WIDEO]

Opracowanie:Damian Popilowski

11 marca 2024, 08:49 • 2 min czytania 0 komentarzy

Po ostatnim gwizdku meczu Lecce – Hellas Verona na murawie doszło do awantury. Trener gospodarzy Roberto D’Aversa w dość brutalny sposób potraktował napastnika gości Thomasa Henry’ego. Skończyło się czerwonymi kartkami.

Oba zespoły walczą o utrzymanie, dlatego atmosfera była napięta już od pierwszego gwizdka. Drużyna gości wygrała 1:0 po trafieniu Folorunsho w 17. minucie, natomiast znacznie więcej mówi się o przepychankach, które miały miejsce na murawie po meczu. Uczestniczył w tej awanturze także trener Lecce Roberto D’Aversa, który zaatakował głową Thomasa Henry’ego:

Finalnie obie strony zostały ukarane czerwonymi kartkami. Lecce odcięło się od zachowania swojego trenera, przyznając w oficjalnym komunikacie, że było ono sprzeczne z wartościami i zasadami piłki nożnej. D’Aversa natomiast przeprosił za ten incydent, argumentując go prowokacjami rywali:

W ostatnich minutach meczu doszło do prowokacji i nie chciałem, aby moi zawodnicy zostali zawieszeni. Przepraszam za ten gest, ale moim zamiarem było rozdzielenie piłkarzy, ponieważ ostatnie 7-8 minut to były ciągłe prowokacje – powiedział.

Jak się okazało, przeprosiny nie wystarczyły. Klub opublikował następny komunikat, w którym poinformował o zwolnieniu szkoleniowca:

Po wydarzeniach, które miały miejsce na zakończenie meczu Lecce – Werona, US Lecce ogłasza, że ​​zwolniło trenera D’Aversę z obowiązków. Dziękujemy trenerowi i jego sztabowi za wykonaną pracę – czytamy.