LIVE: Łódź dziś nie zaśnie! Widzew zadał morderczy cios w końcówce i rzucił Legię na kolana!

10 marca 2024, 12:15 • 1 min czytania 33 komentarzy

Szykuje się przyjemna niedziela z Ekstraklasą! Najpierw mający olbrzymie problemy kadrowe Ruch Chorzów spróbuje zapunktować w Mielcu. Później Pogoń postara się iść za ciosem po udanym początku roku. Teoretycznie ogranie Zagłębia Lubin nie powinno być wielkim problemem. A na deser klasyk pomiędzy Widzewem a Legią, w którym zawsze jest gorąco. Zapraszamy do śledzenia tych meczów z nami.

Transmisja Live

19:40

Żegnamy się!

To tyle na dziś!

Kolejna wpadka drużyny o mistrzowskich aspiracjach zakończyła weekend z Ekstraklasą. Wszystkie wydarzenia oczywiście podsumujemy w Lidze Minus. Zapraszamy i do usłyszenia!
19:38
19:37
19:36
To nie był wielki mecz Widzewa, ale z drugiej strony - Legia również zaprezentowała się kiepsko. Wygrali ci, którzy w końcowej fazie meczu zdołali docisnąć gaz do dechy.

Widzew nie chciał po prostu dotrwać do końcowego gwizdka z bezbramkowym remisem. I został za to nagrodzony.
19:34

KONIEC! WIDZEW WYGRYWA!

KONIEC!

Gol Alvareza w doliczonym czasie gry przesądził o triumfie Widzewa nad Legią.

Kryzys w ekipie "Wojskowych" trwa, a łodzianie mają wreszcie poczucie pełnej satysfakcji po starciu ze swoim wielkim ligowym oponentem.
19:33
Sekundy, sekundy dzielą Widzew od eksplozji radości.
19:29
Legia na kolanach?

Z takich tarapatów gościom bardzo trudno będzie się wydostać.
19:29
19:28
NIE BYŁA!

FRAN ALVAREZ WYPROWADZA WIDZEW NA PROWADZENIE W CZWARTEJ MINUCIE DOLICZONEGO CZASU GRY!
19:26
Stuprocentowa szansa zmarnowana przez Kapustkę po świetnym dograniu Urbańskiego.

Czy to była piłka meczowa?
19:24
Siedem doliczonych minut. Okrutna decyzja Szymona Marciniaka.
19:22
Co wam będziemy dużo opowiadać... Koszmarna jest ta druga połowa.
19:21

Liga Minus o 19:30!

19:20
Znów groźnie w okolicach pola karnego Hładuna, ale po raz kolejny Widzew nie zdołał nawet oddać strzału. Za dużo momentów zawahania u ofensywnych piłkarzy z Łodzi.
19:18
Mnóstwo miejsca miał Pawłowski, ale Elitim świetnie przeczytał jego intencje i przerwał akcję Widzewa. Kluczowa interwencja!
19:17
Lepszy moment w grze Widzewa. Czyżby to łodzianie mieli zdominować końcową fazę meczu?
19:14
Dziesięć minut do końca podstawowego czasu gry, potem jeszcze z pięć-sześć doliczonych. Coraz więcej wskazuje na to, że dzisiaj do zwycięstwa wystarczy jedna bramka.

Tylko kto ją zdobędzie?
19:10
Świetnie teraz Mateusz Żyro we własnej szesnastce. Bardzo czujna postawa defensora Widzewa.
19:04
Poturbowany Pankov, kolejna przerwa w grze. Mecz kompletnie wytracił płynność.
19:02
Przyznamy, że rozczarowuje nas druga odsłona tego spotkania. Widzew zwolnił, Legii brakuje argumentów w ofensywie. Mało się dzieje na boisku w porównaniu z pierwszymi trzema kwadransami.
19:01
Gra wznowiona!
18:57
18:56
Trener Myśliwiec sygnalizuje swoim podopiecznym, by zaatakowali rywali wyżej. Jemu również nie podoba się najwyraźniej ta nieco bojaźliwa postawa zespołu.
18:55
Bardzo ostrożny Widzew po przerwie. Trochę szkoda, bo spodziewaliśmy się, że łodzianie pójdą po pełną pulę.
18:53
Wojciech Urbański w miejsce beznadziejnego dziś Kramera. Głębia składu Legii nie imponuje.
18:51
18:50
Niezły drybling Kapustki w polu karnym Widzewa, ale żaden z obrońców łódzkiej ekipy nie stracił panowania nad emocjami i ostatecznie gracz Legii został powstrzymany.
18:47
Mocny strzał Guala, ale Gikiewicz bez trudności sparował futbolówkę do boku.
18:46
18:45
Ostatni gwizdek arbitra w szlagierze Premier League! Liverpool zremisował 1:1 z Manchesterem City. Największym wygranym tego starcia... Arsenal?
18:43
Ależ kiepsko gra dziś Josue. Wiadomo, on potrafi jednym udanym zagraniem odmienić losy meczu, ale na razie bardziej przeszkadza Legii, niż jej pomaga.
18:37

Druga połowa! Widzew 0:0 Legia

No to wracamy do gry!
18:37
A jednak będzie zmiana w Widzewie. "Zapalnik" Kastrati nie powróci już na murawę, a Paweł Zieliński zamelduje się na boisku od 46. minuty.
18:36
18:35
Bez zmian w przerwie, jak informuje Daria Kabała-Malarz. Trochę to zaskakujące w kontekście Legii, która z pewnością musi wrzucić wyższy bieg. Ale z drugiej strony, Kosta Runjaic nie ma za bardzo w kim wybierać, jeśli chodzi o graczy zasiadających wśród rezerwowych.
18:29
18:29
18:26

Ależ gorąco w hicie Premier League!

18:19

Koniec pierwszej połowy!

No i Szymon Marciniak kończy pierwszą połowę.

Bez goli w Łodzi - obie ekipy miały niezłe sytuacje strzeleckie, ale brakowało skuteczności.

Summa summarum, lepsze wrażenie pozostawił Widzew, ale też nie na tyle dobre, byśmy widzieli w łodzianach faworytów do zwycięstwa. Tutaj może się jeszcze wydarzyć po prostu wszystko.
18:17
Czujnie Hładun po akrobatycznym uderzeniu Rondicia! Chyba lepiej by było, gdyby napastnik Widzewa złożył się do strzału w inny, bardziej standardowy sposób.
18:16
Nawet Josue zgubił precyzję - przed chwilą, zamiast posłać otwierające podanie do partnera, skierował futbolówkę prosto w trybuny. Fatalny błąd techniczny.
18:14
Widzew stara się znowu dokręcić śrubę, ale więcej w tym w tej chwili gry na chaos, niż przemyślanych ataków prowadzących do sytuacji strzeleckich.
18:12
Z ciekawego, dynamicznego spotkania zrobiła nam się kopanina. Mnóstwo prostych błędów po obu stronach, no i mecz kompletnie wytracił tempo.
18:10
Przestój trwa.
18:06
Spokojniejszy okres spotkania w Łodzi. Obie ekipy chyba potrzebują złapać drugi oddech po 30 minutach solidnej harówki po obu stronach boiska.
18:04
Jeszcze raz musimy pochwalić Widzew za wysoki pressing! Spanikowana Legia raz za razem oddaje łodzianom futbolówkę za darmo.
18:00
Teraz z kolei świetny atak Widzewa! Łodzianie i warszawiacy weszli w tryb: cios za cios. Brakuje tylko konkretów, czyli - goli.
17:58
Kolejny nieudany strzał Guala! Musi wyregulować celownik były snajper Jagiellonii Białystok, bo dzisiaj naprawdę mógł już wyprowadzić Legię na prowadzenie.

Świetnie wygląda Morishita. Defensorzy Widzewa za nim nie nadażąją.
17:55
Tymczasem Liverpool wyrównuje na Anfield! Bramkarza Manchesteru City z rzutu karnego pokonał Mac Allister.
17:54
Nie radzi sobie najlepiej ekipa z Warszawy z wysokim pressingiem Widzewa. Próby spokojnego rozegrania ataku pozycyjnego spod własnej bramki na ogół kończą się wykopywaniem futbolówki na oślep.
17:53
Ucierpiał Ribeiro, ale wydaje się, że zaraz z powrotem zamelduje się na murawie.

Trzeszczą kości w Łodzi.
17:52

Duża odwaga trenera Widzewa!

17:50
Ładna akcja Pawłowskiego, ale Rondić do końca pilnowany przez obrońcę, stąd jego uderzenie wyraźnie minęło bramkę.

Powtarzamy - jest naprawdę ciekawie w Łodzi. Gol wisi w powietrzu.
17:48
Wreszcie przetestowana czujność Hładuna!

Widzew zaczyna się ogryzać. Mamy meczycho w Łodzi.
17:48
Tym razem katastrofalne dośrodkowanie widzewiaków po krótko rozegranym rzucie rożnym. Przydałoby się gospodarzom przynajmniej jakieś groźne, celne uderzenie na bramkę Legii.
17:45
Stuprocentowa szansa Wszołka, ale fatalnie uderzył głową reprezentant Polski!

Musi się obudzić Widzew, w tej chwili jest zupełnie stłamszony.
17:44
Naprawdę groźna jest dziś Legia w akcjach oskrzydlających. Teraz świetne wstrzelenie od Wszołka do Guala. Coraz bliżej otwierającego trafienia dla przyjezdnych.
17:43

Gol dla Legii? Jednak spalony!

Dziewiąta minuta, Legia wychodzi na prowadzenie w Łodzi! A przynajmniej... tak się przez chwilę wydawało. Krótką chwilę - trafienie szybko anulowane z powodu spalonego Morishity.

Tak czy owak, niezła akcja "Wojskowych".
17:39
Trochę nerwowości w poczynaniach Legii na własnej połowie, ale na razie bez konsekwencji.
17:37
Niezłe dośrodkowanie Widzewa z rzutu rożnego, ale nie udało się oddać strzału. Łodzianie chyba opanowali sytuację po tym szybkim zrywie Legii.
17:34
Bardzo szybko zaatakowała Legia, musiał zachować koncentrację Rafał Gikiewicz. I zachował. Widać jednak, że "Wojskowi" nie mają zamiaru tracić dziś czasu.

17:29
Efektowna oprawa i tradycyjnie "Taniec Eleny" w tle. Pierwszy gwizdek arbitra w Łodzi coraz bliżej.

Klasyk poprowadzi Szymon Marciniak.
17:23

W takim zestawieniu zagrają "Wojskowi"!

17:22

Skład Widzewa na mecz z Legią!

17:20
Ciekawie też na zapleczu Ekstraklasy. GKS Katowice wygrał na wyjeździe z Resovią i wskoczył na szóste miejsce w tabeli 1. ligi. Czyżby GieKSa, trochę niepostrzeżenie, miała zamiar namieszać w walce o awans na najwyższy szczebel rozgrywek? Dawno już nie widzieliśmy katowiczan w Ekstraklasie!

Z kolei Resovia coraz mocniej uwikłana w walkę o utrzymanie.
17:17
Tymczasem w hicie Premier League na prowadzeniu Manchester City. John Stones zapewnił "Obywatelom" jednobramkową zaliczkę w starciu z Liverpoolem. Ten wynik gwarantuje podopiecznym Pepa Guardioli pierwsze miejsce w stawce i komfortową sytuację w walce o mistrzostwo kraju na finiszu rozgrywek.

Czyżby Juergen Klopp miał opuścić Anfield bez drugiego mistrzowskiego tytułu na koncie? Temperatura rośnie.
17:12
Niełatwe chwile przeżywa czołówka w tej kolejce. Lech się potknął, wpadkę zanotował Raków, teraz przed własną publicznością wyłożyła się Pogoń. Komplet punktów zgarnęła wprawdzie Jagiellonia, ale kosztem Śląska. Wymarzone okoliczności dla Legii, by przypomnieć o swoich mistrzowskich aspiracjach. A co za tym idzie - równie wielka szansa dla Widzewa, by zagrać na nosie rywalom z Warszawy.
17:03
Za pół godziny klasyk w Łodzi: Widzew - Legia, więc za chwilę przenosimy się właśnie tam. Szykują się wielkie emocje.
17:03
Ciekawostka na koniec: dla Pogoni to już trzecia porażka 0:2 u siebie w tym sezonie. W takim samym stosunku zespół Jensa Gustafssona przegrywał w Szczecinie ze Śląskiem Wrocław i Radomiakiem.
17:01

KONIEC

Stało się: Zagłębie wygrywa 2:0 w Szczecinie.

Mało kto się tego spodziewał, ale jeszcze większym zaskoczeniem jest to, jak mało dzisiaj pokazała Pogoń. Była po prostu zdecydowanie słabsza od przeciwnika.
16:58
Drużyna, która gra najlepiej w piłkę w tym roku i jest typowana na mistrza (Pogoń) w pięciu ostatnich domowych meczach wygrywa tylko raz. Dziś przegrywa 0:2 z Zagłębiem i jest zdecydowanie gorsza. Druga topowa drużyna w kraju (Raków) daje sobie wbić gola na 1:1 w samej końcówce Puszczy Niepołomice. Trzecia - Lech - nie umie trafić do siatki przez ponad siedem i pół godziny grania. Czwarta - Śląsk - przegrała już trzy mecze ligowe w tym roku, w tym dwa u siebie. Każdy z tego grona może być mistrzem Polski.

Specyficzna jest ta nasza liga.
16:56
Kibic Pogoni i jego opinia:
16:55
16:54
Kilka minut do końca i bezpłciowe przed dużą część tego sezonu Zagłębie idzie po trzeciego gola. Tak, po trzeciego.

O 14.59 nie spodziewaliśmy się, że w tej relacji napiszemy zdanie, jak to powyższe. Największa niespodzianka w tej koledze powoli staje się faktem.
16:51

2:0 dla Zagłębia!

Koszmarny błąd Cojocaru, który nie potrafił złapać albo dobrze odbić piłki. Tę do bramki Pogoni skierował Dawid Kurminowski. Chyba w Szczecinie jest już po meczu.
16:49
Zadziwiająca jest bezradność Pogoni w tym meczu. Przecież mówimy o najlepiej i najefektowniej grającej polskiej drużynie w 2024 roku. Nie widzimy żadnych sygnałów, by gospodarze mieli wyrównać. Chwilę temu bliski drugiego gola dla Zagłębia był rezerwowy Mateusz Wdowiak.
16:44
Postawilibyśmy w tym momencie tezę, że prędzej kolejnego gola dołożą goście, niż Pogoń doprowadzi do wyrównania.
16:43
Pogoń miała gonić wynik, ale, choć ma teraz w składzie wielu ofensywnych piłkarzy, groźniejsze jest Zagłębie, które łatwo przedostaje się na połowę gospodarzy. Właśnie po raz kolejny interweniował Cojocaru.
16:39
Wiecie, kiedy Pogoń ostatni raz nie strzeliła gola w meczu ligowym u siebie?

13 sierpnia ubiegłego roku, przegrywając 0:2 z Radomiakiem. Później w ośmiu kolejnych spotkaniach przynajmniej raz trafiała do siatki. A bywało, że i pięć razy (mecz z Lechem Poznań).
16:36
Kurzawa był z piłką przed polem karnym Zagłębia i chciał podać na prawą stronę do Ulvestada. Przeszkodził mu w tym jednak Wahan Biczachczjan, który pojawił się na boisku w przerwie.
16:33
Kontratak Zagłębia: Chodyna mógł strzelić swojego drugiego gola, ale jego strzał odbił Valentin Cojocaru.
16:31
Miała Pogoń grać szybciej i nie schodzić z połowy Zagłębia, ale druga połowa póki co bardzo przypomina nam pierwszą.
16:31
Przyborek ciekawie przyjął piłkę i od razu próbował zagrać do Grosickiego. Byłoby groźnie, ale reprezentant Polski nie opanował piłki.
16:27
Ale wróćmy do meczu w Szczecinie. Na boisku pojawił się Adrian Przyborek (rocznik 2007) i od razu wprowadził sporo energii w akcje Pogoni.
16:26
Tymczasem na portalu X Zbigniew Boniek wyjaśnia Marcina Najmana:
16:26
16:25
A tu ciekawostka. Jarosław Królewski podaje liczby i pokazuje, jaki zysk osiągnęła Wisła na organizacji meczu z Widzewem w Pucharze Polski. Tak, tego spotkania, które wzbudziło wielkie kontrowersje:
16:25
16:24
Tak dziennikarz, będący blisko Zagłębia, ocenia pierwszą połowę:
16:24
16:23
Kolejna szansa Pogoni! Joao Gamboa uderzył zza pola karnego, ale pomylił się o ponad metr.
16:22
Grosicki chciał się zrehabilitować i był blisko szczęścia, ale jego strzał zablokował Michał Nalepa, który ucieszył się z tego tak, jakby wygrał mecz.
16:03
I jeszcze jedno - to był pierwszy niewykorzystany przez Kamila Grosickiego rzut karny w Ekstraklasie. Na 10 prób.
15:59
Co nie gra w Pogoni? Kamil Grosicki właśnie powiedział w przerwie, że jego zespołowi brakuje energii.

My byśmy dodali, że zawodzą kluczowi zawodnicy w ekipie ze Szczecina. Mariusz Malec, o którym mówi się w kontekście powołania do reprezentacji Polski, sprokurował przed golem rzut wolny. Mało aktywny jest napastnik Efthymis Koulouris. Rafał Kurzawa? Błysnął tylko jednym podaniem do Leonardo Koutrisa. Ten ostatni to chyba jedyny zawodnik Pogoni, który do przodu gra na swoim normalnym, wysokim poziomie.

Cała Pogoń gra przede wszystkim zbyt schematycznie i za wolno.
15:56
Bohater pierwszej połowy - Kacper Chodyna: 23 mecze ligowe w tym sezonie / pięć goli / pięć asyst.

Imponujący dorobek.
15:55
"Zawiodłem" - mówi w przerwie Kamil Grosicki, zapytany o rzut karny. Szanujemy to, że bierze winę na siebie, a nie szuka jej gdzieś wokół.
15:52
Sędzia Jakubik kończy pierwszą połowę. W Szczecinie na razie jak w książce Adama Bahdaja: "Do przerwy 0:1"
15:50
Pogoń wreszcie nacisnęła! Koutris zagrał do Marcela Wędrychowskiego, ale młodzieżowiec nie potrafił skutecznie uderzyć na bramkę gości.
15:48
Ciekawa statystyka, trochę mówiąca o obecnym sezonie:
15:48
15:46
Pogoń rozgrywa najsłabszą połowę w tym roku w lidze. W ostatnich minutach lepiej prezentuje się Zagłębie. Po kombinacyjnej akcji zza pola karnego niecelnie uderzał Serhij Bułeca.

Możecie go kojarzyć z mistrzostw świata do lat 20, które w 2019 roku wygrał na polskich boiskach z reprezentacją Ukrainy. Był jednym z lepszych pomocników całego turnieju. W Lubinie na razie trochę zawodzi.
15:44
Sprawdziliśmy, kiedy Kamil Grosicki w meczu klubowym o punkty po raz ostatni nie wykorzystał rzutu karnego.

30 września 2016 roku, w meczu Rennes przeciwko Guingamp, ale jego zespół i tak wygrał 1:0. Trochę czasu minęło...
15:39
Kibice odpalili race. Wygląda na to, że czeka nas kilka minut przerwy.
15:38
W takich okolicznościach padł gol dla Zagłębia:
15:38
15:34
Co za historia! Dioudis obronił strzał z 11 metrów Kamila Grosickiego. Zagłębie ciągle prowadzi w Szczecinie.
15:33
Rzut karny dla Pogoni! Po analizie VAR sędzia Jakubik doszedł do wniosku, że Chodyna faulował na linii pola karnego piłkarza Pogoni.
15:32
Żeby wygrać, piłkarze Pogoni będą musieli dzisiaj przynajmniej dwa razy pokonać Sokratisa Dioudisa. Chcecie poznać bliżej greckiego bramkarza? Tu wywiad z nim autorstwa Szymona Janczyka.
15:30
Pogoń atakuje i próbuje tworzyć sobie sytuacje poprzez wymienność pozycji w środku pola. Ale póki co bez rezultatów.
15:27
Zagłębie ani razu w tym sezonie nie przegrało meczu, w którym jako pierwsze strzelało gola. To zapowiada niespodziankę?
15:23

1:0 dla Zagłębia!

Kacper Chodyna nie pomylił się z 11 metrów. Niespodziewanie to goście wychodzą na prowadzenie w Szczecinie.
15:22
Rzut karny dla Zagłębia! Po strzale Tomasza Pieńki ręką zagrał Zech i miało to miejsce w polu karnym.
15:20
Dziś w Pogoni na prawej obronie gra Fredrik Ulvestad. Norweg to bardzo ciekawa postać, sporo przeżył w karierze w różnych krajach. Przeczytacie o tym w tym wywiadzie autorstwa Kamila Warzochy.
15:18
Kolejna szansa! Bliski gola dla Pogoni był Zech, ale jego uderzenie z kilku metrów odbił stojący blisko linii bramkowej Dawid Kurminowski, ratując w ten sposób Zagłębie.
15:17
Najlepsza okazja gospodarzy! Piłkarze Pogoni odebrali piłkę Damianowi Dąbrowskiemu, po czym dobrą szansę miał Kamil Grosicki, ale jego strzał obronił Sokratis Dioudis.
15:12
Pogoń przyspieszyła i była groźnie. Leonardo Koutris po dwójkowej akcji z Rafałem Kurzawą (świetne podanie od tego drugiego) groźnie dogrywał, ale gospodarze mieli z tego tylko rzut rożny.
15:08
Mogło być groźnie pod bramką Pogoni. Tomasz Pieńko próbował prostopadłego podania do Dawida Kurminowskiego, ale jego zagranie przeciął obrońca gospodarzy.
15:06
Sporym zaskoczeniem jest obecność w pierwszym składzie Pogoni Benedikta Zecha. Wydawało się, że Austriak nie da rady wykurować się na mecz z Zagłębiem, tymczasem tworzy parę stoperów z Mariuszem Malcem.
14:59
Sędzia Krzysztof Jakubik za chwilę rozpocznie spotkanie.
14:59
Na trybunach jest tak:
14:59
14:56
Waldemar Fornalik, wracający dziś po czerwonej kartce na ławkę trenerską, powiedział przed meczem, że Pogoń świetnie gra w ofensywie, ale poprawiła ostatnio postawę w defensywie.

Liczby to potwierdzają. Pogoń straciła w tym sezonie w lidze 26 goli. Mniej goli dał sobie wbić tylko Śląsk Wrocław (21), a tyle samo - Raków Częstochowa i, co ciekawe, 14. w tabeli Piast Gliwice.
14:54
W meczu Fortuna I Ligi Podbeskidzie przegrało u siebie 1:2 z Lechią Gdańsk. Oznacza to, że goście wskakują przed Arkę Gdynia i prowadzą w tabeli.
14:46
Jeżeli Pogoń dziś wygra, wskoczy na trzecie miejsce w tabeli, tylko z dwoma punktami straty do prowadzącej Jagiellonii. Wszyscy w Szczecinie mocno na to liczą.

Tymczasem wygrana Zagłębia oznaczałaby, że zespół Lublina znajdzie się przed Radomiakiem i będzie na dziewiątej pozycji.
14:45
Kilka ciekawostek przed meczem:

• Pogoń i Zagłębie grały ze sobą do tej pory 46 razy i jest idealny remis. Po 13 razy wygrywali jedni i drudzy, 20 razy padał remis.

• Gdyby stworzyć tabelę ligową tylko za 2024 rok, Pogoń zajmowałaby drugą pozycję (10 punktów w czterech meczach), za Stalą Mielec (13 punktów, ale aż w sześciu meczach), a Zagłębie byłoby na 12. pozycji (pięć punktów / cztery spotkania).

• Choć Pogoń uchodzi za zespół, który, zwłaszcza u siebie, jest skuteczny i strzela dużo goli, z czterech ostatnich meczów ligowych w Szczecinie wygrała tylko jeden (4:2 z ŁKS-em), mimo że zdobyła w nich aż 10 bramek. Zagłębie natomiast ostatni raz wygrało na wyjeździe 24 listopada ubiegłego roku, pokonując właśnie ŁKS (2:0), najsłabszą drużynę ligi.
14:37
14:37
14:36
Za 25 minut w Szczecinie rozpocznie się mecz Pogoni, świetnie grającej na wiosnę, z Zagłębiem Lubin. Czas więc na składy obu drużyn
14:31
14:31
Lechia już prowadzi w Bielsku, sensacji raczej nie będzie.
14:29

Koniec

Stal Mielec pokonuje mocno osłabiony Ruch Chorzów 3:1, ma już 35 punktów i w praktyce jest utrzymana.
14:21
Szczepan! Mógł strzelić gola niewiele brzydszego od tego z Białegostoku, ale jego bombę efektownie obronił Kochalski. Ależ byłyby nerwy dla gospodarzy, gdyby to wpadło.
14:19
Próbuje Ruch, próbuje, weszli kolejni rezerwowi, ale brakuje w tym wszystkim jakości. Stal już chyba czeka na końcowy gwizdek.
14:19
Jakub Moder po raz pierwszy w wyjściowym składzie na mecz Premier League od chwili powrotu do gry po kontuzji. Polak zacznie od początku starcie Brighton z Nottingham. Poprzednim razem w wyjściowej jedenastce w angielskiej ekstraklasie znalazł się... dwa lata temu.
14:09
Szkurin jak nie on, zmarnował świetną sytuację po kapitalnym podaniu Stępnia. Po chwili Ruch mógł już na dobre złapać kontakt, ale rezerwowy Barański samemu kończył akcję po przechwycie i strzelił nad poprzeczką. Nie ma nudy.
13:56

3-1!

Może jeszcze będą jakieś emocje w tym meczu. Ruch się nie poddaje i, jak przystało na ten mecz, ukąsił z rzutu rożnego. Moneta wrzucił, Josema zgubił krycie i strzałem głową nie dał szans Kochalskiemu.
13:52

3-0!

To najbrzydszy gol, jaki można sobie wyobrazić, ale dla Stali i Guillaumiera to bez znaczenia. Znów rzut rożny, Wlazło trochę niekontrolowanie zagrywa, a Maltańczyk będąc może pół metra od bramki przepchnął piłkę za linię bramkową razem ze Stipicą.

Po chwili Moneta wyjątkowo ładnie strzelił z dystansu, ale Kochalskiego uratowało spojenie słupka z poprzeczką. Jak nie idzie, to w każdym aspekcie.
13:43
Powinno być 3:0 dla Stali. Getinger napędził kontrę, Domański idealnie dorzucił na woleja do niepilnowanego Hinokio, ale Japończyk uderzył po koźle, niezbyt czysto i Stipica zdołał interweniować.
13:37

Zaczęła się druga połowa

13:22

Przerwa

Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, wynik po pierwszej połowie Stali z Ruchem nie jest żadnym zaskoczeniem. Gospodarze oddali tyle samo strzałów, co rywale (5) i tylko o jeden więcej celnych (3 do 2), ale prowadzą w pełni zasłużenie.
13:14
Moneta zawinął przy lewym słupku, minimalnie niecelnie. To była najgroźniejsza sytuacja Ruchu. Wcześniej Starzyński dość mocno strzelił z rzutu wolnego, ale prosto do rąk Kochalskiego.
13:04
A w taki sposób Podbeskidzie niespodziewanie objęło prowadzenie z Lechią Gdańsk.
13:04
13:02

2-0!

Rzut rożny, piłka wybita, uderza będący na linii pola karnego Domański, a piłkę z bliska sytuacyjnie do siatki kieruje Guillaumier. Sędziowie gwizdnęli spalonego, ale powtórki nie pozostawiły wątpliwości: Maltańczyk był ustawiony przepisowo i oczywiście po chwili bramka została zaliczona.
13:00
Stipica zagrał ręką poza polem karnym po zagraniu głową Josemy, ale sędziowie nie zakwalifikowali tego jako przewinienia na czerwoną kartkę. Pierwotnie akcję puścili.
12:56
No i akurat jak to napisaliśmy, Ruch zaczął więcej przebywać na połowie Stali. Był rzut rożny, była interwencja Kochalskiego na przedpolu. Pojawiły się zalążki jakiegoś zagrożenia.
12:51
Obraz gry po golu się nie zmienił. Stal dominuje i próbuje atakować. Ruch, poza kilkoma rzutami wolnymi wywalczonymi daleko od bramki gospodarzy, nic nie jest w stanie wskórać.
12:43

1-0!

Już mieliśmy pisać, że w Mielcu nic się nie dzieje, a tu gospodarze wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, fatalne zagranie Michalskiego, który wręcz podał piłkę Szkurinowi, a Białorusin z bliska trafia do siatki.
12:19
W Stali do składu wracają wykartkowani Pingot i Szkurin. Trener Kamil Kiereś komentował w C+, że po raz pierwszy w tym roku może wystawić optymalną jedenastkę.

W Ruchu za kartki pauzuje Dadok, ale tajemniczy wirus sprawił, że zmiany idą znacznie dalej. Nie mogą grać Stępiński, Sikora, Kozak (wypadł w ostatniej chwili), Vlkanova i Wójtowicz, czyli łącznie doszło do sześciu wymuszonych zmian. Mało tego: nawet ci, którzy pojawili się w składzie, niekoniecznie są w pełni sił. Jak stwierdził na Twitterze rzecznik klubu Tomasz Ferens gra sześciu zdrowych i pięciu "po przejściach".
12:16
12:16
12:15
Zaczynamy od składów z meczu Stal Mielec - Ruch Chorzów, a jest o czym opowiadać.