Francuskie media: Bułka uratował zespół przed porażką

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

26 lutego 2024, 10:55 • 1 min czytania 1 komentarz

Marcin Bułka kolejny raz zachwycił. Francuzi są oczarowani Polakiem, który obronił rzut karny i kilka groźnych strzałów w spotkaniu z Clermont.

OGC Nice mierzyło się z Clermont w 23. kolejce Ligue 1. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0 i spora w tym zasługa Marcina Bułki, który w 45. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Shamara Nicholsona. To już trzeci w tym sezonie obroniony przez Polaka strzał z jedenastu metrów. Francuskie media doceniły występ 24-latka:

Gdyby nie świetny Bułka, koledzy z zespołu spłataliby kibicom niezłego figla – ocenił „L’Equipe”, przyznając mu najwyższą notę w meczu.

Święto bramkarzy. Bułka uratował Niceę przed porażką. Przed przerwą obronił nawet rzut karny, a jeszcze chwilę wcześniej uratował Dantego po jego pierwszym błędzie. W drugiej połowie nadal imponował. Zwłaszcza, kiedy zatrzymał Virginiusa w 65. minucie – czytamy na „nicematin.com”.

Główny architekt remisu swojej drużyny. Obronił rzut karny, wygrał pojedynek z Virginiusem. Jeden z niewielu graczy Nicei, który zagrał na swoim poziomie – dodał serwis hommedumatch.fr.

OGC Nice zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 40 punktów.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.