Bologna bije się o Ligę Mistrzów. Skorupski z ósmym czystym kontem w Serie A [WIDEO]

Arkadiusz Prosowski

Opracowanie:Arkadiusz Prosowski

23 lutego 2024, 23:55 • 2 min czytania 2 komentarze

Niesamowita jest w tym sezonie Bologna. Drużyna Łukasza Skorupskiego i Kacpra Urbańskiego idzie jak burza. W ten weekend odnotowała kolejne zwycięstwo – wygrała 2:0 z Weroną Pawła Dawidowicza i umocniła się tym samym na czwartej pozycji w tabeli Serie A.

Bologna chce sięgnąć niemożliwego, a więc zagrać w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Dzisiejszym zwycięstwem drużyna trenera Thiago Motty przybliżyła się do tego celu.

Jak padały bramki? W 27. minucie wynik otworzył Giovanni Fabbian. 21-latek uderzył po dograniu Riccardo Orsoliniego. Drugi gol to z kolei zasługa Remo Freulera. Dograł mu Fabbian, który do bramki dopisał asystę.

Jeśli chodzi z kolei o gola na 2:0, to był on niezwykłej urody. Techniczny strzał Szwajcara z najbliższych metrów po wrzutce wystarczył, by gospodarze podwyższyli wynik i finalnie doprowadzili do wygranej.

Nieoczekiwane Wielkie Piękno, czyli Bologna Thiago Motty

Łukasz Skorupski mógł się cieszyć z ósmego w tym sezonie ligowym, a dziesiątego łącznie, czystego konta. Zawody z ławki oglądał Kacper Urbański. W drużynie gości cały mecz rozegrał Paweł Dawidowicz.

Bolonga ma na koncie 48 punktów. Do liderującego Interu traci piętnaście oczek.

WIĘCEJ O WŁOSKIEJ PIŁCE:

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.