Śląsk odwołał się od orzeczenia Komisji Ligi

Konrad Modzel

Opracowanie:Konrad Modzel

22 lutego 2024, 18:56 • 2 min czytania

Reklama
Śląsk odwołał się od orzeczenia Komisji Ligi

Śląsk Wrocław odwołał się oficjalnie do orzeczenia Komisji Ligi w sprawie wydarzeń z meczu z Pogonią. Chodzi oczywiście o karę nałożoną na WKS po tym, jak z trybuny poleciały butelki. Jedną z nich oberwał bramkarz „Portowców”, Valentin Cojocaru.

Reklama

Przypomnijmy wydarzenia z 11 lutego. Śląsk podejmował Pogoń. Drużyna Jacka Magiery przegrała to spotkanie 0:1, natomiast po ostatnim gwizdku wiele mówi się o zachowaniu kibiców gospodarzy, którzy obrzucali różnymi przedmiotami bramkarza Valentina Cojocaru. Chwilę przed doliczonym czasem gry plastikowa butelka drasnęła 28-latka, który zaczął zwijać się z bólu.

Tę sytuację po meczu skomentował szkoleniowiec Śląska, Jacek Magiera. – Wyglądało to na aktorską grę bramkarza, bo nie wiem, czy ta butelka go musnęła. Zagrał taktycznie, ale naganne jest rzucanie butelek na boisko.

Reklama

Natychmiast zwołano Komisję Ligi. Śląsk ukarano grzywną w wysokości 50 tys. zł., zakazem wyjazdowym na mecz z Lechem Poznań, a także nakazano instalację siatki ochronnej oddzielającej trybunę B od boiska.

Śląsk dziś poinformował, że klub odwołał się do tego orzeczenia. Z pewnością wkrótce poznamy odpowiedź Komisji Ligi.

Reklama

WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Mundial szokujących remisów, ale bez żadnej sensacji

AbsurDB
3
Mundial szokujących remisów, ale bez żadnej sensacji

Ekstraklasa

Reklama
Ekstraklasa

Inni rosną, a Legia się kurczy. Smutny widok na miesiąc przed ligą

Paweł Paczul
100
Inni rosną, a Legia się kurczy. Smutny widok na miesiąc przed ligą