Włoskie media o Skorupskim: Nadzwyczajne interwencje

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

19 lutego 2024, 17:27 • 2 min czytania 1 komentarz

Bologna FC wygrała 2:1 z Lazio Rzym, choć straciła bramkę jako pierwsza. Cegiełkę do tego zwycięstwa dołożył Łukasz Skorupski, który oczarował swoim występem włoskie media.

Łukasz Skorupski wystąpił w tym sezonie 22 razy w rozgrywkach Serie A, wpuszczając 22 gole i ośmiokrotnie zachowując czyste konto. Ostatnie spotkanie z Lazio zapamięta szczególnie, bowiem pomimo straconej bramki, był jednym z najlepszych zawodników na boisku, co zostało odnotowane przez włoskie media:

Zaliczył cztery decydujące i nadzwyczajne interwencje. Dwie po strzałach Immobile, jedna w sytuacji Isaksena i ostatnia na Castellanosie – czytamy na portalu „La Gazzetta dello Sport”, który przyznał Skorupskiemu najwyższą ocenę ze wszystkich zawodników.

W 31. minucie latał jak czapla i końcami palców odbił strzał Isaksena lewą nogą na słupek. Gdyby to wpadło, to byłby gol na 2:0. Motta nazwał to później stratosferyczną obroną. Trzy minuty przed tym, jak Zirkzee wywrócił wszystko do góry nogami, dobrze poradził sobie z nogą Castellanosa – napisała „La Republica”.

W pierwszej połowie przynajmniej dwoma zdecydowanymi interwencjami utrzymał swój zespół w grze. Jeden z najlepszych graczy na boisku – stwierdził „TuttoMercatoWeb”.

Bologna FC walczy w tym sezonie o pierwszą czwórkę, która daje awans do Ligi Mistrzów. Obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 45 punktów.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.