Rasmus Hojlund z dubletem i rekordem Premier League

Paweł Wojciechowski

Autor:Paweł Wojciechowski

18 lutego 2024, 20:53 • 2 min czytania 4 komentarze

Rasmus Hojlund strzelając dwa gole w siedem minut, dał zwycięstwo Manchesterowi United w meczu z Luton, bijąc przy okazji rekord Premier League. Został właśnie najmłodszym graczem, który strzelił gola w sześciu kolejnych spotkaniach ligowych.

21-letni Duńczyk po przyjściu do Manchesteru ostatniego lata długo nie mógł się przełamać w rozgrywkach ligowych. Chociaż trafiał i w Lidze Mistrzów, i w Pucharze Anglii, nie był w stanie skierować piłki do siatki w Premier League w pierwszych czternastu meczach.

Jednak kiedy się odblokował, to zaczął strzelać z zabójczą wręcz regularnością. Dwie bramki które strzelił już w pierwszych siedmiu minutach meczu z Luton dały Manchesterowi United wygraną 2:1.

Dzięki niedzielnej wygranej Czerwone Diabły notują już całkiem okazałą serię pięciu zwycięstw. W tabeli Premier League są na szóstym miejscu i choć do lidera z Liverpoolu tracą aż trzynaście punktów, to do czwartej Aston Villi, która aktualnie zajmuje ostatnią lokatę gwarantującą udział w przyszłorocznej Champions League, brakuje im już tylko pięciu oczek.

Kibic FC Barcelony od kiedy Koeman strzelał gola w finale Pucharu Mistrzów, a rodzice większości ekipy Weszło jeszcze się nawet nie znali. Fan Kobe Bryanta i grubego Ronaldo. W piłce jak i w pozostałych dziedzinach kocha lata 90. (Francja'98 na zawsze w serduszku). Ma urodziny tego dnia co Winston Bogarde, a to, że o tym wspomina, potwierdza słabość do Barcelony i lat 90. Ma też urodziny tego dnia co Deontay Wilder, co nie świadczy o niczym.