Włoskie media o Zalewskim: Nic mu nie wychodziło

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

16 lutego 2024, 10:39 • 2 min czytania 1 komentarz

Nicola Zalewski zdecydowanie nie został bohaterem czwartkowego starcia z Feyenoordem. Reprezentant Polski zaliczył bezbarwny występ i został zdjęty jako pierwszy w swoim zespole. Włoskie media krytycznie oceniły jego grę.

AS Roma 15 lutego mierzyła się na wyjeździe z Feyenoordem Rotterdam w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W pierwszym składzie pojawił się Nicola Zalewski, który nie zanotował jednak najlepszego występu, co zaowocowało zmianą w 63. minucie spotkania. Zastąpił go Stephan El Sharaawy.

Włoscy dziennikarze ocenili ten czas spędzony przez 22-latka na murawie i jednoznacznie uznali, że był on jednym z najsłabszych zawodników na boisku:

Choć starał się, to w większości przypadków nic mu nie wychodziło – ani wybory, ani wyczucie czasu, ani wykonanie. De Rossi widział w nim skrzydłowego, ale Zalewski miał na tej pozycji problemy z odczytywaniem sytuacji boiskowej. Popełniał sporo technicznych błędów, choćby wtedy, gdy Paredes podał mu przed bramką – czytamy w „La Gazzetta dello Sport”.

Z przodu nie stwarzał zagrożenia. W defensywie zbyt delikatny. Zły wybór – napisał portal „calciomercato.com”.

Dwa poważne błędy w pierwszej połowie: stracona piłka, która mogła kosztować stratę gola i znakomita szansa, która została zmarnowana z powodu niezrozumiałego wyboru – ocenił serwis giallorossi.net.

Popełnił zbyt dużo błędów i był niewidoczny w ofensywie – komentuje „sport.virgilio.it”.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.