Trener Molde: Wygraliśmy i powinniśmy być z tego zadowoleni

Arkadiusz Prosowski

Autor:Arkadiusz Prosowski

16 lutego 2024, 09:48 • 2 min czytania 1 komentarz

Legia Warszawa w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Konferencji Europy przegrywała do przerwy z Molde FK 0:3, lecz po zmianie stron strzeliła dwa gole i dała sobie nadzieje na awans. Po spotkaniu głos zabrał opiekun gospodarzy Erling Moe.

Tylko 24 minuty zajęło Molde, aby wbić trzy bramki polskiemu zespołowi. Po pierwszej połowie wydawać się mogło, że nic pozytywnego w tym meczu nie spotka już Wojskowych, lecz na drugą odsłonę z szatni wyszła inna drużyna, która zdołała strzelić dwa gole i znacznie poprawić swoją sytuację. Rewanż odbędzie się już za tydzień przy Łazienkowskiej.

Po zakończonym meczu głos zabrał trener Molde FK, Erling Moe:

W drugiej połowie dokonaliśmy wielu złych wyborów, ale mamy lepszy punkt wyjścia niż wtedy, kiedy zaczynaliśmy mecz. Wygraliśmy i powinniśmy być z tego zadowoleni – powiedział.

W zupełnie innym tonie wypowiedział się obrońca Kristoffer Haugen:

Myślę, że w drugiej połowie byliśmy trochę tchórzliwi. Zaczęliśmy się ukrywać i nie mogliśmy przeprowadzić akcji, które wychodziły nam w pierwszej połowie. To naprawdę smutne. Nie czujemy, że to zwycięstwo – stwierdził.

Jako uważny obserwator futbolowej gorączki, oglądam mecze w całkowitym spokoju minimum do 80 minuty. Jestem wyznawcą kościoła pod wezwaniem Zinedine Zidane'a.