Szalony mecz w Stambule! Ogrom emocji w Lidze Europy [WYNIKI 1/16 FINAŁU LE]

Antoni Figlewicz

Autor:Antoni Figlewicz

15 lutego 2024, 20:58 • 2 min czytania 0 komentarzy

Podczas gdy skupiliśmy się w Polsce na przedziwnym spotkaniu Legii z Molde, sporo działo się również w Lidze Europy. W gorącym meczu Galatasaray rzutem na taśmę pokonało Spartę Praga 3:2. Wiele emocji było też w innych starciach.

Oj działo się dziś w Stambule! Pięć goli, dwie czerwone kartki, trafienie na wagę zwycięstwa w samej końcówce spotkania. Do przerwy jedną bramką prowadzili gospodarze, ale po zmianie stron mecz nabrał rumieńców. Czesi szybko wyrównali stan rywalizacji i zaczęli coraz śmielej atakować Turków. W odpowiedzi piłkarze ze Stambułu… zdobyli gola na 2:1 i czerwoną kartkę. Mając jednego zawodnika na boisku mniej, Galatasaray straciło gola… ale Sparta też postanowiła nie kończyć tego meczu w komplecie. Ostateczny wynik rywalizacji ustalił golem w doliczonym czasie gry Mauro Icardi i to Turcy są przed rewanżem bliżej awansu do 1/8 finału.

Remisem zakończyło się spotkanie Szachtara Donieck z ekipą Olympique Marsylia. Ukraińcy podjęli Francuzów w Hamburgu i też zafundowali nam bardzo emocjonującą końcówkę – na gola marsylczyków z 90. minuty meczu, odpowiedział trzy minuty później Eguinaldo i przed meczem na południu Francji sprawa awansu do kolejnej rundy pozostaje otwarta.

W Rotterdamie Roma zremisowała dziś 1:1 z Feyenoordem. Około godziny spędził na boisku Nicola Zalewski, który rozegrał całkiem niezłe spotkanie. Wygrał większość stoczonych pojedynków i zanotował jedno kluczowe podanie.

W meczu Ligi Europy wystąpił też Łukasz Łakomy, ale jego Young Boys przegrało ze Sportingiem 1:3. Polak został ukarany żółtą kartką i zszedł z murawy w 81. minucie meczu. Oddał dwa strzały i miał 75% celności podań.

Wyniki pierwszych dzisiejszych meczów 1/16 finału Ligi Europy:

Galatasaray – Sparta 3:2

Szachtar – OM 2:2

Feyenoord – Roma 1:1

Young Boys – Sporting 1:3

Wolałby pewnie opowiadać komuś głupi sen Davida Beckhama o, dajmy na to, porcelanowych krasnalach, niż relacjonować wyjątkowo nudny remis w meczu o pietruszkę. Ostatecznie i tak lubi i zrobi oba, ale sport to przede wszystkim ciekawe historie. Futbol traktuje jak towar rozrywkowy - jeśli nie budzi emocji, to znaczy, że ktoś tu oszukuje i jego, i siebie. Poza piłką kolarstwo, snooker, tenis ziemny i wszystko, w co w życiu zagrał. Może i nie ma żadnych sportowych sukcesów, ale kiedyś na dniu sąsiada wygrał tekturowego konia. W wolnym czasie głośno fałszuje na ulicy, ale już dawno przestał się tego wstydzić.